Poniedziałek, 25 września 2023. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Hiszpańskie podboje ZSP nr 3

2022-02-02 08:02:46 (ost. akt: 2022-02-02 08:04:56)

W dniach 25 -29 stycznia 2022 r. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 Jan Stawicki przebywał w Granadzie w Hiszpanii na I Kongresie Europuente.

Europuente to firma wspierająca realizację projektów w ramach programów Erasmus+. Jej głównym celem jest pomoc europejskiej edukacji w procesie przygotowania, organizacji i implementacji projektów w obszarze edukacji szkolnej, edukacji zawodowej i praktykach młodzieży.

W kongresie wzięło udział 24 przedstawicieli polskich szkół .Spotkanie podzielone zostało na kilka obszarów tematycznych a także warsztaty projektowe i wymianę doświadczeń. Uczestnicy kongresu mieli okazję odwiedzenia hotelu i rezydencji ,w których jest zakwaterowana młodzież w czasie realizacji mobilności. Doświadczenia organizacji goszczącej dały wszystkim możliwość ubogacania się , podzielenia się sprawdzonymi sposobami rozwiązywania problemów oraz budowania sieci nowych kontaktów. Spotkanie stało się szansą na rozwój możliwości na poziomie instytucjonalnym , personalnym oraz dążeniu do podnoszenia standardów i wprowadzenia innowacji.

Każdego dnia po merytorycznych sesjach szkoleniowych organizator zadbał także o część kulturalną gdzie wspólnie z przewodnikiem zwiedzano dzielnicę: Albayzin , Sacromonte, Alhambrę i uczestniczono w nocy Flamenco.

Wizyta zorganizowana na najwyższym poziomie co wyrazili uczestnicy kongresu słowami Viva Espana.