Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Zawodnicy MAL WOPR z powołaniami do kadry Polski

2022-01-21 11:41:57 (ost. akt: 2022-01-21 11:45:33)

Radosne wieści dotarły do zawodników i trenerek MAL WOPR. Dwójka malborskich pływaków reprezentująca klub MAL WOPR została powołana do reprezentacji kadry Polski.

Po medalowych sukcesach na Letnich i Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów, do kadry Polski została powołana siedemnastoletnia Nadia Walentynowicz. Przypomnijmy, że w obu krajowych czempionatach nasza pływaczka wywalczyła brąz w konkurencji 200m stylem grzbietowym, co zostało dostrzeżone i docenione przez Polski Związek Pływacki. Powołanie Nadii do grona najlepszych siedemnastolatek w Polsce to ogromne wyróżnienie, które z pewnością tylko zmotywuje naszą doskonałą zawodniczkę do dalszej wytężonej pracy. Taką też pracą wykazuje się ostatnio kolejny kadrowicz, tym razem kadry województwa pomorskiego, dwunastoletni Kacper Patoka. Najmłodszy z braci Patoków, zajmując 10 miejsce w Polsce w konkurencji 50m stylem dowolnym znalazł się w gronie najlepszych 20 młodzików naszego województwa.

Powołania zawodników MAL WOPR to ogromny sukces. Zapracowali na niego nie tylko powołani ale z pewnością cała 41 osobowa ekipa naszych pływaków, ich rodziców i wszystkich, którzy wspierają nasz klub. Wierzymy, że to wyróżnienie będzie dodatkową motywacją dla ciężko trenujących zawodników. Gratulujemy Nadii i Kacprowi i ich rodzicom, życząc kolejnych powołań, medali i rekordów.

Informacja: MAL WOPR Malbork, Iwona Ciecholewska