Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

ZSP nr 3 na spotkaniu Szkolnych Klubów Europejskich w stolicy

2022-01-18 09:37:13 (ost. akt: 2022-01-18 09:50:47)

Początek weekendu 14 – 15 stycznia 2022 okazał się być pracowity i kreatywny dla dwójki starszych ambasadorów programu Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego ( EPAS ). Na zaproszenie Fundacji Schumana, która od kilku lat wspiera działania ZSP nr 3 w zakresie edukacji europejskiej, p. Agnieszka Jeromin oraz p. Jan Stawicki wzięli udział w dwudniowym spotkaniu Szkolnych Klubów Europejskich w Warszawie.

Program spotkania obejmował warsztaty nauczycieli – opiekunów Szkolnych Klubów Europejskich z całej Polski, połączone z wymianą doświadczeń i dobrych praktyk, a także projektowaniu inspirującego „Europejskiego Klubu Marzeń”. Wszystkie zadania integrujące i motywujące do dalszych działań uczestnicy warsztatów przećwiczyli na własnej skórze i będą mogli wykorzystać w pracy z młodzieżą ze Szkolnego Klubu Europejskiego.

Lokalizacja wydarzenia na warszawskim Muranowie skłoniła uczestników do refleksji nad historią Polski i Europy oraz sposobami na jak najodpowiedniejsze prowadzenie narracji w edukacji europejskiej młodzieży. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie planu działań na najbliższy czas z uczniami, a także – dzięki nawiązaniu kontaktów ze Szkolnymi Klubami Europejskimi z okolicy – organizacja wspólnych, regionalnych spotkań. Kolejne warsztaty zaplanowano na 1-2 kwietnia a wyjazd młodzieży z Szkolnego Klubu Europejskiego do Warszawy na 18-19 maja 2022 r.

Przedstawiciele ZSP nr 3 dziękują pełnym energii trenerkom z Fundacji Schumana za profesjonalne spotkanie oraz iście królewskie przyjęcie, jak na stolicę przystało.