Niedziela, 28 maja 2023. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Polski Ład - Co się zmienia w 2022 roku

2022-01-14 12:14:12 (ost. akt: 2022-01-14 12:23:00)

Powiatowy Urząd Pracy w Malborku zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi, poradnikami skierowanymi do podatników i pracodawców w związku z wprowadzeniem Polskiego Ładu.

Instrukcja pobierania i przekazywania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych,
PIT-2 to oświadczenie pracownika, które upoważnia pracodawcę do pomniejszenia zaliczki za dany miesiąc o kwotę zmniejszającą podatek.
Preferencje dla klasy średniej - Przewodniki dotyczą preferencji podatkowej dla klasy średniej. Ulga dla klasy średniej polega na odliczeniu od dochodu kwoty, która jest ustalana indywidualnie w oparciu o wysokość uzyskanych przychodów,
Nowe zasady rozliczania zaliczek]Specjalne rozwiązania dla klasy średniej, które amortyzuje zmiany w składce zdrowotnej. I to zarówno u pracowników, jak i u przedsiębiorców opodatkowanych według skali podatkowej,
Nowe zasady rozliczania zaliczek - Od 8 stycznia 2022 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie zmian zasad rozliczania zaliczek na podatek dochodowy, pobieranych przez płatników w styczniu 2022 r.


Pracodawcy Pomorza zapraszają na seminarium pt."Polski Ład a podatki oczami małego, średniego i dużego przedsiębiorcy", które odbędzie się 20 stycznia. Początek o godz. 15.

Podczas spotkania przedstawione zostaną m.in. symulacje podatkowe wokół tzw. Polskiego Ładu z trzech perspektyw: przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą; przedsiębiorcy działającego w formie spółki z o.o., pracownika.