Wtorek, 6 czerwca 2023. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Orszak Trzech Króli 2022

2022-01-06 15:55:31 (ost. akt: 2022-01-06 15:59:17)

6 stycznia mieszkańcy Malborka wzięli udział w tradycyjnym Orszaku Trzech Króli, który po mszy świętej z udziałem Chóru Lutnia przeszedł spod kościoła św. Jana Chrzciciela na Plac Kazimierza Jagiellończyka.

W roli świętej rodziny wystąpili Katarzyna Zając-Baca z MCKiE oraz Radny Rady Miasta Malborka Robert Król.

A na mieszkańców na trasie przemarszu czekały atrakcje, o które tym razem zadbali: Klub jeździecki "Rotmistrz", Piotr Piesik, zespół "Bursztynki pod kierownictwem Celiny Pacanowskiej, Impresariat Artystyczny "WA-PRESS" z Elbląga, Rodzinny Dom Dziecka Kościeleczki, Dom Dziecka dla dzieci "A" w Malborku/ Fundacja Rodzinny Gdańsk, Hufiec ZHP Malbork, Zespół Pieśni i Tańca "Malbork z 22 BLT Malbork, Kociewska Orkiestra Dęta" Torpeda" z Tczewa, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Malborku, Grupa Rekonstrukcji Historycznej "LEGIO XXI RAPAX" z Chełmży oraz Chorągiew Ziemi Malborskiej.

Orszak zorganizowany przez Urząd Miasta, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Spiżarnię Malborską oraz parafię Św. Jana Chrzciciela jest stałym elementem Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce.

Na zakończenie wydarzenia wręczono nagrody w konkursach organizowanych w ramach XXXI Festiwalu . Zwycięzcy konkursów nieobecni w trakcie imprezy, po odbiór nagród mogą się zgłosić do Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miasta Malbork Plac Słowiański 5 w godzinach pracy Urzędu.