Wtorek, 25 stycznia 2022. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Konkurs wokalny w ramach XXXI Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce został rozstrzygnięty

2022-01-05 08:57:51 (ost. akt: 2022-01-05 11:07:47)

Jednym z działań ogłoszonych w ramach XXXI Festiwalu Bożego Narodzenia w Sztuce był konkurs wokalny „Boże Narodzenie w Sztuce Wokalnej” Edycja Online. Znani są już laureaci.

Realizatorem tego konkursu była Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Malborku . Po wysłuchaniu , w trybie on-line nadesłanych zgłoszeń do konkursu , komisja nagrodziła i wyróżniła wykonawców w różnej kategorii wiekowej .
Celem konkursu było kultywowanie tradycji kolędowania i śpiewu bożonarodzeniowego poprzez przesłanie do Organizatora nagrań wideo jednej wybranej przez siebie kolędy, pastorałki lub piosenki bożonarodzeniowej w języku polskim.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.
Zwycięzcom gratulujemy.

Nagrodzeni w kategorii do lat 9
I miejsce Dorota Kamińska
II miejsce (EX EQUO)
Ula Ewertowska , Ewelina Warunek, Marianna Wdowiak, Aleksander Smoter

Wyróżnienia
Natalia Lisewska, Jakub Ratka

Nagrodzeni w kategorii 10-14 lat
I miejsce Kacper Woźniak
II miejsce (EX EQOU)
Lena Sikora, Lena Niedźwiedzka, Nadia Wilczewska,
III miejsce Weronika Drezner

Wyróżnienia
Maja Prociak , Hanna Pliszka

Nagrodzeni w kategorii 15-18 lat
I miejsce Julia Jasińska
II miejsce Klaudia Ziemba
III miejsce Martyna Robak

Kategoria Zespoły Dziecięce
I miejsce (EX EQUO)
Mali Kolędnicy ( Łucja Szwarc, Julia Paździor, Szymon Brzustewicz, Aleksandra Kapuścińska, Hanna Badzimirowska, Nadia Bagińska, Karolina Rosłon)
Przedszkole ,,Tęcza’’ Pięciolatki ( Franciszek Kopciewski, Weronika Krupka, Olga Hotra, Apolonia Kamińska, Jan Solomko, Antonia Wiedemann)
II miejsce
Grupa wokalna FOLK ( Wojciech Żelazko, Zuzanna Bakalarz, Julia Kopeć, Amelia Jarocka, Weronika Tomaszkiewicz, Hanna Świątek, Emilia Marunowska, Pola Rozalewicz)
III miejsce (EX EQUO)
Przedszkole ,,Tęcza ” Sześciolatki (Amelia Stawińska, Antonia Wiedemann, Kornelia Szraga, Błażej Gibas)
Klasa 2a ZSP nr 1 (Binerat Zofia, Dąbrowska Emilia, Derda Szymon, Fabiś Hanna ,Kaczyński Piotr, Król Kacper, Leszczyńska Klaudia, Łukaszewska Kornelia, Łukaszewski Szymon, Maśliński Jakub, Ościłowska Celina, Pierzchała Layla, Potocki Oliwier, Samela Alicja, Seibert Tymoteusz, Skwira Maja, Wiśniewski Michał )

Kategoria Zespoły Młodzieżowe i Dorosłych
I miejsce Chór Cantate Domino
II miejsce Balbinki ( Lena Niedźwiecka, Hanna Pliszka, Julia Uzdowska,Maja Prociak,Otylia Osińska, Marcelina Jędrzejewska, Aleksandra Pozorska, Łucja Czapp, Amelia Wiśniewska)
III miejsce ( EX EQUO)
Parafraza (Weronika Krupa, Julia Jasińska, Jan Gostumski, Robert Puczka)
Secret Garden Singers ( Magdalena Kupińska, Jadwiga Dyl, Marta Zdziebłowska, Renata Tokarska, Dorota Protokowicz, Eleonora Lipińska, Jarosław Jarliński, Ariel Puchalski, Bartosz Kita, Andrzej Tokarski)

Wręczenie nagród dla laureatów konkursu , odbędzie się dnia 06 stycznia 2022r. około godziny 14:00 na Placu Kazimierza Jagiellończyka po zakończonym Orszaku Trzech Króli.

Jeżeli nagroda nie zostanie odebrana w dniu 6 stycznia po odbiór tej nagrody można się zgłosić do Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miasta Malbork Plac Słowiański 5 w godzinach urzędowania Urzędu.
Komitet Organizacyjny XXXI Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w innych festiwalowych wydarzeniach.