Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Bieg oraz marsz Nordic Walking - WIELKI MISTRZ

2021-12-31 09:33:57 (ost. akt: 2021-12-31 10:02:29)

W dniach 07 - 08 stycznia 2022 roku na terenie miasta Malborka jak i okolicach planowany jest dwudniowy event militarno-sportowy pod nazwą Wielki Mistrz, jest on połączeniem dwóch aktywności fizycznych: biegu oraz marszu Nordic Walking.

Starty odbędą się odpowiednio z Muzeum Zamkowe w Malborku odział w Sztumie z metą w Malborku oraz z Centrum Aktywnego Wypoczynku w Malborku z metą w Malborku. Jest realizowany wspólnymi siłami Klub Sportowy ISKRA, Akademia Marynarki Wojennej, Wojskowy Klub Sportowy FLOTA, Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademia Marynarki Wojennej, 22. Bazę Lotnictwa Taktycznego, Urząd Miasta Malborka, Muzeum Zamkowe w Malborku, Kundy Portowych oraz Nordic Walking Malbork.

Event ten jest efektem wieloletniej wzorowej współpracy środowiska cywilnego z wojskowym gdzie niejednokrotnie logistyczne wsparcie udzielone przez Akademię Marynarki Wojennej było kluczowe dla sprawnego przeprowadzenia całości. Organizacja tego wydarzenia ma na celu nie tylko popularyzację biegania / marszu Nordic Walking jako najprostszej formy sportu i dbania o zdrowie, ale wpisuje się także w akcje promocyjne całego Malborka i regionu.
W tym miejscu należy również wspomnieć o korzyściach płynących dla środowiska lokalnego, w którym takie wydarzenie ma miejsce. Popularyzacja zdrowego stylu życia, sportu, w mieście i okolicach z bogatą ofertą turystyczną, a także lokalnymi produktami na czele.

07 - 08.01.2022 r. Dwa nocne biegi i marsze Nordic Walking dla osób, które chcą zdobyć tytuł Wielkiego Mistrza.
Organizatorzy zapewniają, że dołożą starań aby jak najbardziej oddać ducha tamtych czasów.

Żeby dostać tytuł Wielkiego Mistrza, należy uczestniczyć w piątkowym biegu/ marszu Nordic Walking, a także w jednym sobotnim.

Oficjalne dystanse oraz ich nazwy:
Piątek 07.01.2022 roku:
- Komtur 21 km;
Sobota/ niedziela 08.01.2022 roku:
- Siepacz - 21 km;
- Kanclerz - 50 km +;
- Zakon - 14 godzin;

WIELKI MISTRZ
Malbork, 7 – 8 stycznia 2022 roku

ORGANIZATORZY
Inicjatorem oraz organizatorami – Wielkiego Mistrza są:
Kundy Portowe
Nordic Walking Malbork
Klub Sportowy ISKRA przy AMW w Gdyni
Wojskowy Klub Sportowy FLOTA
Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych AMW Gdynia

PATRONAT
Burmistrz Miasta Malborka - Marek CHARZEWSKI
Dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku - dr hab. Janusz TRUPINDA

WSPARCIE
22. Baza Lotnictwa Taktycznego
Browar Gościszewo
OSHEE
Nadleśnictwo Kwidzyn
Rzemiosło Budowlane Arkadiusz Rawiński
TvRegionalna24.pl
Malbork Nasze Miasto
Codzienna Gazeta Internetowa 82-200.pl

CEL
Wielki Mistrz to event dla osób uprawiających zdrowy tryb życia w trakcie, którego odbędą się biegi i marsze nordic walking (NW). Głównym Celem jest integracja środowiska biegaczy i maszerów nordic walking (NW), popularyzacja biegania i marszu nordic walking (NW) jako najprostszej formy uprawiania sportu, rywalizacja sportowa i uprawianie aktywnej turystyki, poznawanie walorów turystycznych Malborka oraz okolic.

TERMIN, MIEJSCE I GODZINY STARTÓW
1. Wielki Mistrz odbędzie się w dniach 7-8 stycznia 2022 r. na trasach:
⦁ 07.01.2022 od Muzeum Zamkowego w Malborku z Oddziałem w Sztumie („Zamek Sztum”) - start o 16:00 do Muzeum Zamkowego w Malborku („Zamek Malbork”) – zakończenie ok godz. 20:00.
⦁ 08.01.2022 z Centrum Aktywnego Wypoczynku w Malborku po proponowanej trasie do Muzeum Zamkowego w Malborku („Zamek Malbork”).

2. W ramach Wielkiego Mistrza odbędą się biegi i marsze NW na dystansach:
⦁ 07.01.2022: jeden marszo-bieg na trasie około 21 km od Muzeum Zamkowego w Malborku z Oddziałem w Sztumie („Zamek Sztum”) do Muzeum Zamkowego w Malborku („Zamek Malbork”).


⦁ 08.01.2022: ⦁ 14h – jak największa liczba pokonanych km w biegu i marszu NW; start godz. 04:00, zakończenie o godz. 18:00
⦁ 50 km (+): marsz NW start o godz. 10:00, bieg start o godz.11:00, zakończenie o godz. 18:00
⦁ 21 km: marsz NW start o godz. 14:00, bieg start o godz.15:00, zakończenie o godz. 18:00
3. Meta dla wszystkich dystansów zorganizowana będzie na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku, ul. Starościńska 1 („Zamek Malbork”).

Każdy z uczestników otrzymuje tytuł Wielkiego Mistrza oraz wyjątkowy medal za ukończenie wybranych przez siebie dystansów.
Dla Wszystkich uczestników przewidziany jest ciekawy pakiet startowy, ciepły posiłek na zakończenie eventu, grochówka, pieczone prosię, ciepłe i zimne napoje, ognisko, a także lokalne produkty na czele i wiele innych atrakcji w trakcie i po wydarzeniu.
Organizatorzy gwarantują wyjątkową atmosferę w okolicznościach i bliskości natury oraz niezapomniane przeżycie.
Zapewniają, że takiej imprezy sportowo - rekreacyjnej na terenie Malborka i okolic jeszcze nie było.

Wydarzenie ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, sportu, w mieście i okolicach z bogatą ofertą turystyczną.