środa, 17 sierpnia 2022. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Program „Zdążyć przed cukrzycą”

2021-12-28 11:15:31 (ost. akt: 2021-12-28 11:24:36)

Mieszkańcy Miasta Malborka mogą skorzystać z bezpłatnych badań w ramach programu profilaktycznego „Zdążyć przed cukrzycą”. Program realizowany jest przez Szpitale Pomorskie sp. z o.o. Jego głównym celem jest zmniejszenie zachorowalności na cukrzycę typu 2 wśród mieszkańców województwa pomorskiego. Program realizowany będzie do końca 2023 r.

Osoby zainteresowane udziałem w regionalnym programie profilaktyki zdrowotnej dotyczącym prewencji cukrzycy typu 2 muszą wejść na stronę: https://www.szpitalepomorskie.eu/cukrzyca/ i wypełnić ankietę. Uzyskany wynik pokaże, czy dany pacjent znajduje się w grupie osób zagrożonych cukrzycą, a także, czy zakwalifikowanie do programu jest możliwe.

Program „Zdążyć przed cukrzycą” polega na badaniach przesiewowych pełnoletnich mieszkańców województwa pomorskiego, którzy zostaną poddani badaniu obciążenia cukrem. Warto podkreślić, że wśród tych wszystkich pacjentów, którym wynik wskaże stan przedcukrzycowy, zostanie wdrożony trwający około jednego roku program behawioralny. Będzie on polegał na zajęciach z dietetykiem, trenerem osobistym i fizjoterapeutą. Wszystkie te świadczenia będą realizowane bezpłatnie.