Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

6 stycznia tradycyjny Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Malborka

2021-12-27 14:52:52 (ost. akt: 2022-01-05 08:56:27)

Burmistrz Miasta Malborka, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Spiżarnia Malborska oraz parafia Św. Jana Chrzciciela zapraszają 6 stycznia 2022 r. na Orszak Trzech Króli, który jest już tradycją Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce.

Orszak rozpocznie się o godz. 12:00 uroczystą mszą św. w parafii Jana Chrzciciela z udziałem Chóru Lutnia. O godzinie 13:00 Orszak przejdzie na plac Kazimierza Jagiellończyka, po drodze odbędą się plenerowe scenki teatralne w wykonaniu dzieci, a na zakończenie laureaci nagród festiwalowych w kategorii Muzyka i Literatura otrzymają nagrody.

Na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej obowiązują określone ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19.

Uczestnicy Orszaku Trzech Króli również są zobowiązani ich przestrzegać. Z uwagi na to, że Orszak Trzech Króli odbywa się na zewnątrz jego uczestnicy powinni przebywać w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie.


Przemieszczanie się pieszo w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie nie obowiązuje w związku z koniecznością opieki nad dzieckiem do ukończenia 13. roku życia, czy osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie. Nie dotyczy to także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.

Zachęcamy uczestników Orszaku do zakrywania, przy pomocy maseczki, usta i nos.