Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Placówka z Malborka wśród zwycięzców konkursu „Zostań pomocnikiem św. Mikołaja”

2021-12-22 09:23:49 (ost. akt: 2021-12-22 09:58:32)
logo Fundacji Wawel z Rodziną

logo Fundacji Wawel z Rodziną

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. Marka Wawel i Fundacja „Wawel z Rodziną” po raz kolejny w tym magicznym czasie zainspirowali do czynienia dobra. W ramach organizowanej od 13 lat akcji „Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja” aż 430 placówek opiekuńczych w całej Polsce otrzymało jak dotąd 65 ton słodyczy. W tym roku dzieci i młodzież z domów dziecka i ze świetlic środowiskowych z całej Polski już po raz drugi mogły same wcielić się w rolę Świętego Mikołaja i obdarować seniorów własnoręcznie przygotowanymi ozdobami świątecznymi.

W gronie nagrodzonych placówek znalazł się Dom dla dzieci - Dom B w Malborku.

Firma Wawel i Fundacja „Wawel z Rodziną” corocznie w okresie świąt aktywnie działają na rzecz świetlic środowiskowych i domów dziecka w całej Polsce wspierając je słodyczami. W tym roku w ramach akcji „Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja”, Fundacja „Wawel z Rodziną” zaprosiła po raz kolejny podopiecznych placówek opiekuńczo - wychowawczych do niezwykłego konkursu. Zadaniem było przygotowanie ozdób świątecznych i przekazanie ich seniorom ze swojej okolicy.

Do konkursu zgłosiło się ponad 50 placówek, które przygotowały piękne ozdoby świąteczne. Każda placówka biorąca udział w konkursie wskazywała adres, pod który trafią niezwykłe prezenty. Jednymi ze zwycięzców w konkursie zostali podopieczni Domu dla dzieci - Dom B w Malborku. Dzieci i młodzież przekazały przygotowane samodzielnie ozdoby świąteczne na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Malborku. W ramach podziękowań zwycięzcy - Pomocnicy świętego Mikołaja otrzymali zestawy słodyczy marki Wawel. Dla wszystkich zaś szczególną nagrodą była radość i wdzięczność seniorów za pamięć, poświęcony czas i otrzymane prezenty.

Wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną” – Sylwia Warnecka, podsumowała tegoroczną edycję dobroczynnej akcji: – „Jesteśmy dumni, że już po raz drugi dzieci tak chętnie dołączyły do naszej akcji. W tak magicznym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia możemy pomagać i inspirować najmłodszych do pomocy Świętemu Mikołajowi oraz pokazywać im jaką moc mają drobne gesty.”

Fundacja „Wawel z Rodziną” od 2008 roku aktywnie kontynuuje działalność dobroczynną firmy Wawel. W swoich działaniach wspiera inicjatywy poszerzające wiedzę, zdolności dzieci, tak, żeby było im łatwiej wejść w dorosłe życia. Aktywnie angażuje się w pomoc społeczną i edukacyjną oraz wspieranie polskich rodzin, osób i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Fundacja aktywnie wspiera także świetlice środowiskowe. W 2018 roku uruchomiła innowacyjny program społeczny „Dobro od Dziecka”, który wspiera wychowawców w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.

informacja i zdjęcia: Fundacja Wawel z Rodziną