Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Metafory Muzyczne wprowadziły publiczność w świąteczny nastrój

2021-12-20 11:26:47 (ost. akt: 2021-12-20 13:09:10)

Po rocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa, Metafory Muzyczne znowu zagościły na malborskiej scenie. 19 grudnia br. w Szkole Łacińskiej po raz kolejny można było zobaczyć przepiękny spektakl słowno-muzyczny niosący głębokie przesłania o miłości, nadziei i szacunku do innego człowieka. W tym roku temat widowiska był bardzo świąteczny i nosił nazwę „RodziNA Święta”.

Metafory Muzyczne zostały przygotowane przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji oraz Stowarzyszenie Chóru Lutnia pod dyrekcją Bożeny Belcarz we współpracy z zaprzyjaźnionymi artystami - Łukaszem Mazurem (pianista, kompozytor, fortepian, instrumenty klawiszowe), Michaelem Jones (pochodzący z Anglii multinstrumntalista, skrzypce, altówka oraz wszelkie inne "strunowce") oraz Maxem Kowalskim (kompozytor, aranżer, kontrabas elektryczny).

Na realizację spektaklu Stowarzyszenie Lutnia otrzymało dofinansowanie z budżetu miasta Malborka w wysokości 10 tys. zł.

Wszyscy, którzy nie byli na tym wydarzeniu a chcieliby zobaczyć Metafory, będą mogli zobaczyć retransmisję, która będzie wkrótce dostępna w sieci.

zdjęcia: Kama Trojak