Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

Pasowanie na czytelnika biblioteki w SP nr 9

2017-03-13 12:55:21 (ost. akt: 2017-03-13 12:56:51)

Wieloletnią tradycją Szkoły Podstawowej nr 9 jest uroczyste pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki uczniów z klas pierwszych. W tym roku szkolnym dziewiąty marca na pewno na długo zapadnie w pamięci pierwszaków z klasy I a i b, ich rodziców i najbliższych osób, jako dzień oficjalnego przyjęcia w poczet czytelników biblioteki ,,dziewiątki’’.

Podczas pierwszej części uroczystości przygotowanej przez nauczycieli-bibliotekarzy, pani Lidii Murawskiej i pana Adama Liszewskiego, dzieci obejrzały inscenizację pt. ,, Królewna Śnieżka i krasnoludki’’, opowiadającą o życiu pięknej królewny na której życie dybie zła macocha-czarownica, zazdrosna o urodę królewny. Śnieżka jednak z pomocą Myśliwego znajduje w lesie mały domek, należący do krasnoludków i zamieszkuje z nimi. Zła macocha dowiaduje się jednak, że Śnieżka żyje i próbuje ją otruć. Ale przybyły na pięknym rumaku piękny książę, ożywia królewnę pocałunkiem. Tak więc intrygi macochy na nic się zdają, a sama bajka kończy się szczęśliwie dla wszystkich postaci. Pierwszoklasiści z ogromnym zainteresowaniem śledzili akcję spektaklu, na koniec podziękowali szkolnym aktorom głośnymi brawami.

Aktorami w przedstawieniu byli uczniowie klasy 3 B ( Ada Kratewicz-Śnieżka, Bernard Butryn-Książę, Ala Stachurska-Lusterko, Ula Losz-Czarownica, Damian Eckert-Myśliwy, Kuba Okulus, Dawid Bylicki, Maks Lamla- Krasnoludki). Konferansjerkę i czytanie fragmentów baśni braci Grimm, prowadziły uczennice z klasy 6 C – Michalina Duda oraz Maja Sztejner.

Po obejrzeniu pasjonującego przedstawienia dzieci z klas pierwszych uroczyście złożyły przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników biblioteki przez panią wicedyrektor Krystynę Krysik, najstarszą książką jaka znajduje się w szkolnej bibliotece. Na pamiątkę tego okazałego wydarzenia, każdy nowy czytelnik otrzymał okolicznościową zakładkę do swojej książki.

Mamy wielką nadzieję, że od tej pory każdy, pierwszoklasista będzie często odwiedzał naszą bibliotekę, gdyż celem nadrzędnym jest zainteresowanie uczniów książką i samodzielnym korzystaniem z czytelni i zbiorów bibliotecznych. Szkolne przedstawienie wpisuje się też w kampanię propagowania codziennego czytania dzieciom książek.
Tekst i zdj. Adam Liszewski