Niedziela, 2 kwietnia 2023. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

Bogdan Gałązka nowym dyrektorem Muzeum Miasta Malborka

2021-12-14 07:42:48 (ost. akt: 2021-12-14 08:44:41)

W wyniku przeprowadzonego postepowania konkursowego na stanowisko dyrektora Muzeum Miasta Malborka został wybrany pan Bogdan Gałązka. Kandydaturę pana Bogdana Gałązki wyłoniono bezwzględną większością głosów członków komisji obecnych na posiedzeniu.

Bogdan Gałązka jest specjalistą z zakresu marketingu kultury, organizacji inicjatyw związanych z promocją turystyki, konsultantem w projektach naukowych, specjalistą w zakresie rekonstrukcji historycznej. Ukończył studia na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego (dawnej Papieskim Wydziale Teologicznym), szereg studiów podyplomowych z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i markami, PR, coachingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest absolwentem studiów językowych na Hunter College w Nowym Jorku.

W listopadzie ukończył studia doktoranckie na Wydziale Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zdając egzaminy na ocenę bardzo dobrą (na poziomie 8 Polskiej Ramy Kwalifikacji). Obecnie przygotowuje się do obrony pracy doktorskiej.

W 2017 uzyskał uprawnienia przewodnika Muzeum Zamkowego w Malborku. Jest autorem publikacji naukowych i książek. Naukowo współpracuje m.in z Uniwersytetem w Lejdzie (Holandia). Wielokrotnie uczestniczył w konferencjach naukowych i popularno-naukowych, głównie jako prelegent. Ma na swoim koncie prelekcje m.in dla Ambasady Polski w Jordanii, Muzeum Okręgowego w Toruniu, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Nowemu dyrektorowi życzymy pomyślności w realizacji zawodowych aspiracji.