Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Burmistrz rozmawiał z przedstawicielami rządu o przyszłości Ratusza Staromiejskiego

2021-12-13 13:28:48 (ost. akt: 2021-12-13 14:06:04)

13 grudnia 2021 r. Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski spotkał się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Karolem Rabendą oraz Szymonem Stachowiakiem szefem gabinetu politycznego ministra Michała Cieślaka z Kancelarii Premiera Rady Ministrów.

Główna część spotkania odbyła się w Ratuszu Staromiejskim. Miasto Malbork chce ponownie złożyć projekt remontu tego zabytkowego budynku do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Goście mogli zobaczyć stan budynku zewnątrz i wewnątrz oraz zapoznać się z gotową dokumentacją przebudowy, która powstała w ramach projektu „Rozwój potencjału turystyki rekreacyjnej i turystyki wodnej w miastach Swietłyj i Malborku (Faza 2)".
Burmistrz Marek Charzewski podkreślał, że podstawą jest uratowanie budynku, a każdy miesiąc gra na jego niekorzyść.

Wiceminister Karol Rabenda zapowiedział, że nowy nabór wniosków do Rządowego Funduszu Polski Ład prowadzony będzie już na początku 2022 roku.
To już kolejne spotkanie wiceministra Karola Rabendy z burmistrzem Markiem Charzewski, podczas którego poruszali temat związany z ratuszem i projektami bliskimi mieszkańcom Malborka.