Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Pasja niejedno ma imię

2021-12-13 13:12:29 (ost. akt: 2021-12-13 13:13:22)

Tymoteusz Majcher – uczeń klasy 3IP Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku, na co dzień należący do grupy przyszłych programistów – już po raz trzeci wziął udział w konkursie recytatorskim, w którym mógł zaprezentować swoje uzdolnienia recytatorskie.

W miniony piątek, 10 grudnia 2021r., odbył się IV Wojewódzki Konkurs Interpretacyjny Poetów Europejskich pod nazwą „Warto spojrzeć na poezję z innej strony”. Decyzją jury nasz uczeń otrzymał wyróżnienie za interpretację utworu Władimira Wysockiego „Nie lubię”.

Z uwagi na panującą w kraju sytuację i liczne obostrzenia, konkurs miał w tym roku formę online. Dlatego też, organizatorzy z XV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku zdecydowali się wprowadzić dodatkową kategorię w konkursie – nagrodę publiczności. Każdy, kto chciał, mógł oddać swój jeden elektroniczny głos na wybranego uczestnika. W tej kategorii, największą popularnością cieszyła się interpretacja wiersza w wykonaniu Tymoteusza, co jest dla nas podwójnym powodem do radości, ponieważ nasz uczeń był jedynym uczestnikiem konkursu spoza Gdańska.

Gratulujemy Tymoteuszowi oraz p. Izabeli Trofimowicz – Paziak, która przygotowywała ucznia do konkursu.