Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

I Pomorska Gala Wolontariatu odbyła się w Malborku

2021-12-10 22:30:56 (ost. akt: 2021-12-10 22:33:44)

10 grudnia br. W Urzędzie Miasta Malborka odbyła się I Pomorska Gala Wolontariatu, podczas której wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla laureatów regionalnego etapu konkursu „Nagrody Wolontariatu Korpusu Solidarności” organizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego we współpracy z Partnerami Regionalnymi.

Nagrody wręczali burmistrz Marek Charzewski, Dawid Jastrzębski – Prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Magdalena Adamska – Prezes Malborskiego Centrum Wolontariatu. Galę Poprowadziła Natalia Gawlik z RCWG.

W Kategorii Koordynator nagrodę główną zdobyła Marzena Adamczyk – koordynatorka wolontariatu w Kwidzyńskim Stowarzyszeniu Ochrony Zwierząt Adopciaki Miłosna. Wyróżnienia trafiły do Jolanty Zawadzkiej-Gizy – koordynatorki wolontariatu z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku oraz Alicja Kocińska i Barbara Szynaka – koordynatorki wolontariatu w Fundacji Hospicyjnej i Hospicjum im. Ks. Dutkiewicza.

W kategorii Wolontariusz Nagroda Główna trafiła do Oliwii Mutki z II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, a wyróżnienie do Fundacji Grupa Zainteresowania Alternatywnego w Malborku.

Na zakończenie Magdalena Adamska, która w zeszłym roku została Koordynatorem Roku w etapie wojewódzkim i zdobyła II miejsce w etapie ogólnopolskim tego konkursu, wręczyła podziękowania dla wolontariuszy i ratowników z Malborskiego Centrum Wolontariatu.

Galę uświetniły występy wokalistki Kingi Włodarkiewicz z Pucka.