Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Europejskie szkolenia uczniów i nauczycieli ZSP nr 3

2021-12-10 10:44:39 (ost. akt: 2021-12-10 10:49:29)

Autor zdjęcia: archiwum ZSP nr 3 w Malborku

Miniony tydzień obfitował w szkolenia o tematyce europejskiej, na które uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku zostali zaroszeni przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Warszawie (szkolenie stacjonarne) oraz na kolejne przez Fundację Schumana (szkolenie online).

Pierwsze szkolenie, w którym uczestniczył dyrektor szkoły (starszy ambasador) oraz uczniowie (młodsi ambasadorzy) realizowane było w ramach programu Parlamentu Europejskiego „Szkoła-Ambasador” (EPAS), mającego na celu popularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat europejskiej demokracji parlamentarnej, roli Parlamentu Europejskiego i europejskich wartości.

Drugie szkolenie, na które szkoła została wybrana przez Fundację Schumana, dotyczyło organizacji Klubu Europejskiego będącego formą współpracy nauczycieli i uczniów, a jego celem jest kształtowanie poczucia jedności europejskiej poprzez propagowanie wiedzy o Europie, przygotowanie młodzieży do życia i pracy w zjednoczonej Europie oraz informowanie o procesach integracyjnych w Europie.

Rok 2022 będzie obfitował w szereg przedsięwzięć, które szkoła zorganizuje w ramach w/w programów, o czym społeczność lokalna będzie na bieżąco informowana.

informacja i zdjęcia: ZSP nr 3 w Malborku