Czwartek, 21 września 2023. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Mirażowe Bursztynki

2017-03-13 11:16:31 (ost. akt: 2017-03-13 11:19:41)

11marca 2017r. sześćdziesięcioosobowa rodzina bursztynkowa wyjechała na XVIII Ogólnopolski Konkurs Tańca TANECZNE MIRAŻE do Bydgoszczy. Oba zespoły z MCK i E zakwalifikowały się do 10 najlepszych zespołów w danej kategorii.

Poniżej relacja Celiny Pacanowskiej:

Najmłodsza grupa CALINECZKI (4-9 lat) rywalizowała w kategorii Miniatura Taneczna do 11 lat. Nasze Chinki były najmłodszą grupą na Festiwalu, podbiły serca nie tylko publiczności ale i Jurorom otrzymując tylko jedno wyróżnienie i piękną statuetkę.

Grupa średnia BURSZTYNKI (9-12 lat) konkurowała w kategorii JAZZ, MODERN JAZZ
12- 15 lat, i tu również nagrodzono tylko 4 zespoły, w tym nasze BURSZTYNKI, które otrzymały również wyróżnienie i statuetkę.

Martynka Kraske startowała w tańcu solo-JAZZ, MODERN JAZZ w kat. 12-15 lat. Umiejętności naszej Martynki i technika wykonania układu dała jej I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł.

Wszystkie prezentacje oceniało bardzo profesjonalne Jury: Milena Onufrowicz-Kaczyńska, tancerka klasyki w Teatrze Wielkim w Warszawie, Iwona Runowska-instruktor, choreograf spektaklu KOTY W Teatrze ROMA, Patryk Głudyś-dyplomowany instruktor tańca JAZZ, z Teatru Wielkiego w Warszawie.

Jako instruktor otrzymałam miłe słowa uznania i podziękowania za wspaniałą choreografię maluchów, oraz za bardzo dobrą technikę wykonania tańca Jazzowego.

Po obejrzeniu wszystkich prezentacji zauważyłam, iż coraz więcej spotyka się na Festiwalach Teatry Tańca które jest oceniane najwyżej. Myślę iż trzeba coś zmienić, aby nasze dzieci rozwijały swoją pasję wraz z postępem nauki tańca. Każdy wyjazd na Festiwal dostarcza nam nowych doświadczeń i przemyśleń.

Dziękuję bardzo swoim podopiecznym za wasze wspaniałe występy, za wspaniałą kulturę podczas Festiwalu, dziękuję p. Arturowi Latkiewicz, naszemu fotografowi i kamerzyście, p. Kasi Kraske za piękne makijaże dzieci, P. Małgorzacie Zemlik i Mariuszowi Zawadzińskiemu za zorganizowanie wspaniałych niespodzianek dla dzieci, wszystkim rodzicom i Babciom za okazaną pomoc podczas Festiwalu.
Przed nami kolejne wyjazdy, a więc BURSZTYNKI do pracy.
BRAWO, BRAWO, BRAWO.
DZIĘKUJĘ BARDZO.
http://m.82-200.pl/2017/03/orig/maja-744.jpg