Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Podziękowania dla ZSP nr 3 od Fundacji TVN

2021-12-07 10:38:34 (ost. akt: 2021-12-07 10:43:44)

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 otrzymała podziękowanie od Pani Katarzyny Kolendy-Zaleskiej Prezesa Fundacji TVN za przekazaną darowiznę na budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Do podziękowań dorzucono misia projektu Dorota Wellman i Robert Kupisza.

Przypomnijmy. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zaproponował koleżankom i kolegom uczniom szkoły, aby ten Dzień uczcić własnoręcznie zrobioną laurką, życzeniami czy filmikiem, który został nakręcony przez uczniów, a kwiaty, będące podziękowaniem za trud pedagogów, zastąpić wpłatą na budowę Kliniki Psychiatrii dla dzieci i młodzieży.
Do tak zebranych środków dorzucono pieniążki uzyskane podczas podczas festynu z okazji 60-lecia szkoły i zgromadzono w ten sposób 4000 zł.
W ZSP nr 3 już niejednokrotnie uczniowie, ich rodzice i nauczyciele wychodzili naprzeciw tym, którzy potrzebowali pomocy.
Liczne akcje charytatywne, pokazały, że w ZSP nr 3 uczy się młodzież o wrażliwych sercach. Jednak ta akcja ma szczególne znaczenie, bo bezpośrednio dotyczy problemu, dotykającego dzieci i młodzież, co pokazują przeprowadzane badania i publikowane statystyki.
Pamiętajmy jednak, że za każdą liczbą podaną w statystyce kryje się konkretne dziecko z całym bagażem doświadczeń, które często je przerasta.