Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Malborska „mundurówka” wspiera kwidzyńskie hospicjum

2021-12-03 09:23:11 (ost. akt: 2021-12-03 09:30:34)

W dniach od 8 do 19 listopada 2021 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku przy współpracy z Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku zorganizowali zbiórkę na rzecz Kwidzyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych – Hospicjum im. Św. Wojciecha.

Inicjatorką zbiórki była opiekunka Samorządu Uczniowskiego Joanna Parafiniuk. Co ciekawe nagrodą dla uczniów i klas biorących czynny udział w zbiórce, był dodatkowy dzień kolorowy (bez munduru). Spowodowało to, że akcja cieszyła się dużą popularnością wśród młodzieży. W imieniu całej społeczności szkolnej uczennice III klasy fryzjer Branżowej Szkoły I stopnia Weronika Owczarek i Kinga Król przekazały hospicjum zebrane podczas akcji bardzo przydatne przedmioty m.in.: 8 pulsoksymetrów, blender ręczny, 2 duże paczki podkładów na łóżko, termometr bezdotykowy, stolik na łóżko, lampkę nocną, słodycze, materiały opatrunkowe, baterie, nutridrinki, pampersy, płyny do dezynfekcji, chusteczki nawilżające, środki myjące a także bony do Empiku i do Rossmanna.
Po raz kolejny młodzież malborskiej „mundurówki” wykazała się empatią, wrażliwością i chęcią niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Wszystkim serdecznie dziękujemy!