Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

ZSP nr 3 Szkołą Myślenia Pozytywnego

2021-12-01 13:42:30 (ost. akt: 2021-12-01 13:46:40)

W ubiegłym roku szkolnym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przystąpił do programu organizowanego przez fundację Instytut Edukacji Pozytywnej, w ramach którego realizowano zadania certyfikacyjne i podjęto szereg działań na rzecz poprawy dobrostanu psychicznego oraz profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Efektem realizacji programu jest również zdobyty tytuł.

Tytuł Szkoły Myślenia Pozytywnego niezmiernie cieszy, ale i zobowiązuje. Udział w programie był dla szkoły bardzo inspirujący, ale co ważne: szkoła nadal może (i zamierza) czerpać inspiracje oraz korzystać z bogatego zbioru materiałów udostępnianych przez organizatora programu Szkoła Myślenia Pozytywnego.

Na stronach www związanych z realizacją programu Szkoła Myślenia Pozytywnego (zarówno aktualnych jak i archiwalnych) znajduje się m.in. dostęp do bezpłatnego e-learningu dla uczniów, nauczycieli i rodziców, porady ekspertów on-line (dyżury na stronie Instytutu Edukacji Pozytywnej), dostęp do materiałów związanych z profilaktyką zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Na kanale Youtube Instytutu Edukacji Pozytywnej można znaleźć szereg bezpłatnych nagrań (webinarów, zapisów szkoleń, poradników, i in.), skierowanych do uczniów, nauczycieli oraz rodziców, z których również warto na bieżąco korzystać.

Poniżej linki do stron związanych z realizacją programu Szkoła Myślenia Pozytywnego:
https://instytutep.pl/
https://myslepozytywnie.pl/
https://www.youtube.com/c/InstytutEdukacjiPozytywnej/featured