Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Pierwsi podopieczni i pierwsi goście w ŚDS

2017-03-13 10:58:42 (ost. akt: 2017-03-13 11:12:52)

1 marca br. rozpoczęły się zajęcia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Malborku. Na chwilę obecną, do ośrodka uczęszcza 12 osób. W czasie pobytu prowadzone są warsztaty integracyjne, treningi aktywności twórczej i ruchowej, edukacyjne oraz muzykoterapia. Codziennie jest też podawany gorący posiłek.

Z uwagi na duże zapotrzebowanie, ŚDS rozszerzał będzie swoją działalność o usługi skierowane do osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych, które zgodnie ze stanem wiedzy medycznej są zaliczane do zaburzeń psychicznych, z wyłączeniem osób czynnie uzależnionych od środków psychoaktywnych. Dzięki temu, wsparcie w ośrodku znaleźć będą mogły osoby dotknięte m.in. autyzmem, chorobą Alzheimera, chorobą Parkinsona oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi po udarach czy wylewach.

W zeszły poniedziałek (6.03) ośrodek odwiedził dr Christian Meyl wraz z małżonką i przyjacielem, również Joannitą. Dr Meyl jest Honorowym Obywatelem Miasta Malborka oraz Joannitą wspierającym nie tylko Stację Socjalną, ale również inne instytucje w mieście jak również potrzebujące rodziny. Goście od lat pomagają mieszkańcom naszego miasta, są bardzo związani z Malborkiem, dlatego nie zdziwiła deklaracja, że również dla ŚDS będą szukać środków, aby wesprzeć jego działania. W podziękowaniu otrzymał obraz podopiecznej, Magdaleny Hebel.

Czytaj również: Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku zacznie swoją działalność 1 marca

Na podstawie informacji kierownik ŚDS Katarzyny Pawlak