Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Uroczyste otwarcie podwórka przy „Stacji Malbork na +” na ul. Sienkiewicza

2021-12-01 10:29:19 (ost. akt: 2023-02-17 13:17:04)

30 listopada br. odbyło się oficjalne otwarcie przestrzeni podwórka w kwartale ulic Sienkiewicza, Orzeszkowej, Reymonta i Sikorskiego w Malborku. To kolejna przestrzeń dla mieszkańców, która została zrealizowana dzięki projektowi „Malbork na „+” – rewitalizacja historycznego śródmieścia miasta Malborka” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Józef Sarnowski – Marszałek Województwa Pomorskiego, Jan Szymański – Dyrektor Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Beata Matyjaszczyk – przedstawicielka Chorągwi Gdańsk, Paweł Dziwosz – Przewodniczący Rady Miasta Malborka oraz Burmistrzowe Miasta Malborka Marek Charzewski i Jan Tadeusz Wilk, który przekazał swoje symboliczne nożyce jednej z uczestniczących dziewczynek.

Świątecznym elementem otwarcia był kiermasz przygotowany przez dzieci uczęszczające do placówki Stacja Malbork na +. Goście otrzymywali kupony - „stacyjki”, które wymieniali na własnoręcznie robione ozdoby, świeczniki, kartki świąteczne czy zakładki do książek. Przy okazji mogli poczęstować się pysznymi piernikami.

Dzieci wybrały również jednogłośnie patrona podwórka, został nim Papa Smerf na cześć ich opiekuna dh Jerzego Wesołowskiego, którego właśnie tak nazywają. Ponadto w ramach projektu „Rozproszony Inkubator Przedsiębiorczości w Malborku etap I” dofinansowanego z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 w ramach warsztatów wykonano maskotkę opiekuna podwórka.

Plac jest dostępny dla wszystkich mieszkańców, jest to z pewnością jedno z najładniejszych podwórek na mieście. Ze względów bezpieczeństwa umieszczono na nim kamery monitorowane przez straż miejską, jednak najważniejsze jest nasze zachowanie i dbanie o takie miejsca, aby jak najdłużej cieszyły i zachęcały do odpoczynku i miłego spędzenia czasu.


http://m.82-200.pl/2023/02/orig/beznazwy-1-9066.jpg