Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Licealistka z II LO z walczy w programie FLEX o roczny wyjazd do Ameryki

2021-11-30 13:15:21 (ost. akt: 2021-11-30 13:23:02)

Program FLEX (Future Leaders Exchange) to super okazja dla wszystkich ambitnych, głodnych zmian i wyzwań Licealistek i Licealistów z Polski na daleki wojaż i zdobycie wykształcenia za Oceanem. Jedną z uczennic z II LO która rzuciła wyzwanie przygodzie za oceanem jest Julia Tessikowska z klasy.

Jest to żmudna wieloetapowa rywalizacja i selekcja najlepszych kandydatów.
1 etap składał się z aplikacji online, test z czytania (również online) i pisanie 3 esejów po 300 słów. W tym roku aplikowało 3010 osób z Polski, a do półfinałów dostało się mniej więcej tylko 10% w tym Julia.
Półfinały również składały z aplikacji online. Były jeszcze rozmowy kwalifikacyjne, na której Julia rozmawiała z osobą z Ameryki, i eseje pisane online razem z innymi półfinalistami. Pisała jeszcze list do rodziny goszczącej w Ameryce, i to na podstawie listu będzie podjęta decyzja w którym domu miałaby mieszkać (jeżeli przejdzie do ścisłych finałów).
26.11 odbył się ostatni pisemny etap i teraz wszyscy czekają na wyniki. Jeżeli Julia zostanie finalistką będzie mogła zacząć swoją przygodę już w sierpniu, a potrwa ona aż rok. Z całej Polski co rok wyjeżdżają tylko 42 osoby. Koordynatorem projektu w II LO jest Pan Rafał Łakomy natomiast opiekunem metodycznym Julii jest Pani Anna Gąsior, która przygotowała niezbędną rekomendację dla uczennicy.