Wtorek, 6 czerwca 2023. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Dwie szkoły z Malborka wezmą udział w dużym projekcie edukacyjnym OMGGS

2021-11-30 11:47:16 (ost. akt: 2021-11-30 12:15:41)

“Klimat w szkołach metropolii” to największy projekt edukacyjny realizowany na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Bierze w nim udział aż 40 szkół, zarówno z dużych miast, jak Gdynia, Gdańsk, Tczew, Malbork, Rumia, jak i małych miejscowości, jak Kłodawa, Bielkówko, Dębogórze czy Linia. Na terenie każdej ze szkół zgłoszonych do projektu zostaną wybudowane zielono-niebieskie inwestycje. Szkoły mają do wyboru: skrzyniowy ogród deszczowy, gruntowy ogród deszczowy, nieckę infiltracyjną, kompostownik lub zieloną ścianę.

W ramach projektu edukacyjnego "Klimat w Szkołach Metropolii" realizowanym przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku w ciągu najbliższych 2 lat powstanie kompostownik, natomiast na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 skrzyniowy ogród deszczowy.

Wybudowana infrastruktura stanowić będzie bazę dla realizacji projektu, w ramach którego przeszkolony zostanie nauczyciel przyrody/biologii/geografii do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uzupełnieniem działań w szkołach będzie kampania społeczna mająca na celu informowanie o zmianach klimatu, gwałtownych zjawiskach pogodowych(deszczach naturalnych, suszach).

Projekt “Klimat w szkołach metropolii” potrwa trzy lata. OMGGS realizuje go we współpracy z partnerem merytorycznym Gdańskie Wody oraz z partnerem zagranicznym International Development Norway. Projekt będzie realizowany w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. Dofinansowanie pochodzi ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz budżetu państwa.
http://m.82-200.pl/2021/11/orig/omggs-7716.jpg