Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Rewitalizacja Placu 3 Maja i ulicy Grunwaldzkiej - odbyło się spotkanie z mieszkańcami

2021-11-23 15:19:21 (ost. akt: 2023-02-10 11:19:34)

22 listopada w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie służb społecznych z mieszkańcami rewitalizowanej przestrzeni - Placu 3 Maja i ul Grunwaldzkiej.

Miasto Malbork od ponad 3 lat realizuje projekt rewitalizacyjny, który zmienia nie tylko przestrzeń miejską, ale także świadomość i wrażliwość mieszkańców.

Spotkanie było okazją do przedstawienia najważniejszych problemów mieszkańców i skonfrontowania z przedstawicielami rozwiązań w zakresie podniesienia bezpieczeństwa i porządku na tych ulicach. Poruszano między innymi tematy związany z monitoringiem, porządkiem na klatkach schodowych, współpracy z zarządcami, MOPS-em, Policją. Uczestnicy spotkania podjęli decyzje o cyklicznych spotkaniach i utworzeniu roboczych zespołów w ramach których chcemy spotykać się i wypracować najlepsze rozwiązania - mówi Anna Olkowska-Jacyno- specjalista ds. rewitalizacji.

Inicjatywa jest tym cenniejsza, że wyszła od mieszkańców tej przestrzeni. Wszyscy podkreślali, że chcą aby ta przestrzeń była przyjazna dla mieszkańców i turystów. Tylko mądry i empatyczny dialog wszystkich zainteresowanych stron może przynieść efekty.

Dodatkowo wszystkie ciekawe i skuteczne rozwiązania wypracowane w ramach zespołu będą promowane i pokazywane jako dobre praktyki dla mieszkańców Malborka aby mogli wzorem innym, postawić plus na mapie swojego miasta.


Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Policji, Straży Miejskiej, przedstawiciele Urzędu Miasta Malborka oraz co najważniejsze -mieszkańcy przestrzeni, która zmienia się w ramach programu rewitalizacji.


http://m.82-200.pl/2023/02/orig/beznazwy-1-9066.jpg