Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

I LO z wizytą na UMK w Toruniu

2017-03-13 09:33:17 (ost. akt: 2017-03-13 09:34:16)

O innowacyjnych technikach badań mózgu człowieka w zdrowiu i w chorobie, o najdokładniejszym na świecie optycznym zegarze atomowym, o tym, że naukowcy Uniwersytetu, któremu patronuje wybitny polski astronom, pomagają w odkrywaniu tajemnic europejskiej kultury, uczniowie I LO w Malborku rozmawiali podczas wizyty na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika 3 marca br. Do Torunia pojechali uczniowie klas maturalnych i klasy II B oraz opiekunowie - Dorota Klofczyńska i Jacek Jakusik.

Ich przewodnikiem po kampusie uniwersyteckim był kierownik Centrum Promocji i Informacji UMK, mgr Aleksander Anikowski. Gościli nie tylko w Collegium Humanisticum, ale też w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii UMK, gdzie znajduje się między innymi unikalna aparatura do badania zabytkowych obiektów wykorzystywana często w najstarszych europejskich muzeach. Zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni, dowiedzieli o zasadach rekrutacji, o współpracy międzynarodowej UMK, o funduszu stypendialnym uczelni …

W Collegium Maius czekał na nich dziekan Wydziału Filologicznego, dr hab. Przemysław Nehring. W reprezentacyjnej sali noszącej imię Ludwika Kolankowskiego rozmawiali z profesorem o studiach filologicznych, o tym, jak można tradycyjnie, modnie, niebanalnie i nowocześnie studiować języki i kulturę.

Informacja: I LO w Malborku