Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

Urzędy skarbowe na Pomorskim Tygodniu Przedsiębiorczości

2021-11-22 12:55:13 (ost. akt: 2021-11-22 13:03:47)

Osoby zainteresowane rozpoczęciem działalności gospodarczej oraz funkcjonujący już na rynku pracy przedsiębiorcy mieli okazję wziąć udział w Pomorskim Tygodniu Przedsiębiorczości.

Eksperci z urzędów skarbowych w Starogardzie Gdańskim, Malborku, Słupsku i Lęborku odpowiadali na pytania dotyczące m.in.: sposobu rejestracji działalności gospodarczej, wyboru formy opodatkowania, obowiązku instalacji kasy fiskalnej, obowiązujących limitów czy sposobu kontaktu z instytucjami. Spotkania odbyły się w Powiatowych Urzędach Pracy lub w formie on-line.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Słupsku Pan Krzysztof Zdunek wziął udział
w wideokonferencji "Wspieramy biznes - Słupsk 2021", której celem było udostępnienie osobom zainteresowanym praktycznej wiedzy na temat szeroko rozumianej przedsiębiorczości i form jej wspierania. Podczas spotkania zaprezentowano nowe rozwiązania wynikające z projektu "Klient KAS w centrum uwagi". Szczegółowo przedstawiono również funkcjonowanie takich usług jak: serwis e-Urząd Skarbowy, rezerwacje e-wizyty, system informacji celno-skarbowej EUREKA oraz system COKP2.

Konsultacje oraz czas poświęcony na omówienie szeregu zagadnień zostały bardzo pozytywnie odebrane przez aktualnych i przyszłych przedsiębiorców. Świadczy to niewątpliwie o wysokim profesjonalizmie ekspertów z urzędów skarbowych w Starogardzie Gdańskim, Malborku, Słupsku i Lęborku.