Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Festiwal Boże Narodzenie w Sztuce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Malborku

2021-11-19 09:06:50 (ost. akt: 2021-11-19 09:30:54)

Królewna Śnieżka dla najmłodszych, konkurs na wykonanie komiksu i inne atrakcje na grudzień przygotowała malborska biblioteka.

Już 4 grudnia zapraszamy najmłodszych z rodzicami na przedstawienie teatralne Królewna Śnieżka w wykonaniu aktorów Teatru Qfer.

Spektakl odbędzie się w Szkole Łacińskiej w sobotę 4 grudnia o godz. 11:00. Obowiązują zapisy i bezpłatne wejściówki.

"Królewna Śnieżka" jest spektaklem - zabawą dla dzieci i ich rodziców. Humorystyczne dialogi, wpadające w ucho piosenki - pokazywanki oraz kolorowa scenografia składają się na emocjonujące widowisko. Koszałek Opałek - największy krasnal świata opowiada historię o Królewnie Śnieżce. Prosi o pomoc publiczność. Jego sprzymierzeńcem jest też niesforna Papużka. Zaproszone do wspólnej zabawy dzieci odgrywają role królewny, królewicza, łowczego i krasnoludków. Ubrane w kostiumy stają się aktorami.
Uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych Malborka i powiatu malborskiego zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-literackim.
http://m.82-200.pl/2021/11/orig/plakat2021-7659.jpgBożonarodzeniowa historia – świąteczny komiks. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie jednej pracy komiksowej stanowiącej zamkniętą całość o maksymalnej objętości 3 plansz formatu A 4. Technika wykonania pracy powinna odpowiadać zasadom tworzenia komiksu (historia obrazkowa z dodanym tekstem).Komiks może być wykonany dowolną techniką, np. rysunek, malarstwo, grafika komputerowa oraz inne techniki czytelne plastycznie. Prace konkursowe Jury oceni w dwóch kategoriach wiekowych kl. IV-VI i kl. VII-VIII. Zasady udziału w konkursie zawarte zostały w regulaminie, który wkrótce znajdzie się na stronie internetowej biblioteki (www.biblioteka.malbork.edu.pl).

Ponadto:
- tradycyjna zabawa tworzenia łańcucha świątecznego skierowana do grup zorganizowanych przychodzących na zajęcia oraz czytelników odwiedzających Mediatekę w grudniu
- Cicha noc – świąteczne kolędowanie - literacko-muzyczne zajęcia dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych
8,9,15,16.12.2021 (śr. i czw.) godz. 9.30 (Mediateka)

- Ozdoby świąteczne z zimnej porcelany - warsztaty DIY dla dzieci w wieku 4-6
18.12.2021 (sob.) godz. 11 (Mediateka)

Na zajęcia obowiązują zapisy, Mediateka tel. 55 272-39-21