Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Projekty MBOJ tym razem bez głosowania

2021-11-18 08:40:14 (ost. akt: 2021-11-18 08:46:12)

W październiku br. uczniowie malborskich szkół oraz ci, którzy mieszkają w naszym mieście ale uczą się poza Malborkiem mieli okazję złożyć wnioski do Malborskiego Budżetu Obywatelskiego "Junior” (MBOJ) z propozycjami wydarzeń, które dzieci i młodzież chcieliby wspólnie ze swoimi kolegami zrealizować w 2022 r.

Na jedno zadanie można uzyskać maksymalnie 5.000 zł, w sumie na MBOJ 2022 przeznaczonych zostanie 25.000 zł. W tym roku młodzież złożyła tylko 5 wniosków, w związku z tym Zespół ds. MBOJ zdecydował o zrezygnowaniu z przeprowadzenia głosowania w szkołach. Wszystkie zgłoszone wnioski otrzymały rekomendację Burmistrza Miasta Malborka.

Zadania w ramach MBOJ 2022 (wg. kolejności zgłoszeń)

1. Zawrót głowy – Turniej Walentynkowy w League of Legends
Turniej adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych i klas 8 szkół podstawowych z Malborka. Jest to forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników jest gra komputerowa w LOL’a (League of Legends).

2. Otwarte Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku w szachach
Otwarte Mistrzostwa w szachach dla uczniów szkół podstawowych

3. Escape room from school – Czy uda ci się wydostać?
Podczas zabawy sale lekcyjne staną się tajemniczymi pokojami, w których uczestnicy będą musieli zmagać się z wieloma zadaniami wymagającymi od nich sprytu, kreatywności, logicznego myślenia oraz pracy zespołowej. Projekt będzie ogólnodostępny, wezmą w nim udział wszyscy chętni.

4. I Konferencja Uczniowska „Stacja – Zdrowie! Przystań, by o profilaktyce porozmawiać…
Konferencja dotycząca promocji i profilaktyki zdrowia dla uczniów szkół podstawowych z warsztatami, wystąpieniami specjalistów, pracą w grupach i zdrowym poczęstunkiem.

5. Jajko czy Kura? (czyli… czy wiesz co było pierwsze?)
Zabawa polega na rywalizacji 3-osobowych zespołów ze szkół, które będą musiały ustalić, czy dane wydarzenie z przeszłości miało miejsce przed czy p innym wydarzeniu.