Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Przypominamy o możliwości telefonicznego umawiania wizyt w urzędzie!

2021-11-15 12:29:37 (ost. akt: 2021-11-15 16:23:32)

Sytuacja dotycząca rozprzestrzeniania się wirusa wywołującego chorobę COVID-19 rozwija się niezwykle dynamicznie. W powiecie malborskim ilość chorych zwiększa się z dnia na dzień w bardzo szybkim tempie. W tej sytuacji niezbędne jest podejmowanie coraz bardziej rygorystycznych środków zapewniających bezpieczeństwo mieszkańców jak również pracowników Urzędu Miasta Malborka.

W związku z tym, w trosce o zdrowie Państwa i Państwa Najbliższych, zachęcamy do załatwiania spraw urzędowych:

- poprzez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (E-PUAP),
- drogą telefoniczną,
- drogą mailową,
- drogą listową
- w biurze podawczym Urzędu Miasta Malborka.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku spraw wymagających osobistej wizyty w magistracie warto umówić się wcześniej z danym pracownikiem telefonicznie.

Informacje na temat numerów telefonów i adresów mailowych znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Miasta Malborka www.urzad.malbork.pl.

W przypadku pracy Urzędu Stanu Cywilnego w jego siedzibie załatwiane będą sprawy wymagające osobistego stawienia się, tj. rejestracja urodzeń z uznaniem, zgłoszenie zgonu oraz załatwienie formalności przedmałżeńskich.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby wykazali się społeczną odpowiedzialnością za zdrowie swoje i innych i w związku z tym ograniczali kontakty, wyjścia oraz spotkania do niezbędnego minimum. Ponownie zaczyna się trudny czas dla nas wszystkich, jednak zachowanie środków ostrożności jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa i jego konsekwencjom.

W miejscach publicznych zachęcamy do stosowania środków ostrożności, zachowywania dystansu, dezynfekcji oraz maseczek ochronnych.