Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Święto Niepodległości w przedszkolu nr 8

2021-11-10 10:27:45 (ost. akt: 2021-11-10 15:29:33)

Dzień 09.11.2021 w Przedszkolu nr 8 był dniem wyjątkowym. Grupa „Gołębie” obchodziła Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji grupa 6-latków przygotowała akademię upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Uroczystość rozpoczęła się tańcem „Polonez”, następnie dzieci przybliżyły historię rozbiorów Polski z podziałem na role, wspólnie odśpiewano pieśni narodowe „Rota” oraz „Legiony”, na zakończenie odśpiewano hymn narodowy.

Zgodnie z tradycją odbył się również turniej gry w warcaby. Turniej organizowany jest na pamiątkę odzyskania niepodległości przez Polskę. Udział w turnieju wzięło ośmioro zdolnych dzieci z przedszkola. Trzecie miejsce i brązowy medal otrzymali: Helena Jabłońska, Aleksandra Czerwińska, Adam Żuchowski, Aleksandra Kwiatkowska, Franciszek Szymkowiak, Franciszek Mogiłka. Drugie miejsce i srebrny medal otrzymał Dawid Chlebowicz. Pierwsze miejsce, puchar i złoty medal zdobył Tymoteusz Chłopek. Puchar, medale oraz dyplomy wręczyła dzieciom dyrektor przedszkola Justyna Grzywińska.

Tekst i zdjęcia: Angelika Ganczewska, Marta Markowska