Piątek, 24 marca 2023. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Zostań wolontariuszem 30 Finału WOŚP w Malborku!

2021-11-09 11:00:03 (ost. akt: 2021-11-09 11:24:21)

Malborski Sztab Wielkiej Orkiestry ogłasza, że rusza rekrutacja wolontariuszy do prac przy 30 Finale WOŚP. Miasto Malbork po raz kolejny zagra wspólnie z Gminą Malbork. Fundacja WOŚP przyznała sztabowi 160 miejsc dla wolontariuszy, a rekrutacja potrwa do 15 grudnia. Poniżej informacje ze Sztabu Malbork:

Podczas jubileuszowego Finału, który odbędzie się 30 stycznia, będziemy grać wspólnie na terenie miasta i gminy dla okulistyki dziecięcej i zbierać środki na zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Aby osiągnąć wskazany cel, niezbędne jest wyposażenie szpitali i gabinetów lekarskich w potrzebny ale niestety brakujący sprzęt. Celem Finału jest również uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych oraz zakup angiografu dwupłaszczyznowego, który pozwala na leczenie siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci. To nie pierwsze działanie WOŚP związane z ratowaniem wzroku najmłodszych pacjentów. Fundacja WOŚP od 20 lat prowadzi Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków, w ramach którego przebadano blisko 255 tysięcy dzieci, a wzrok uratowano 10 692 wcześniakom.

Każdy może przyłączyć się do akcji i pomóc w zbieraniu środków. Zachęcamy naszych przedsiębiorców do wystawienia „Sztabowej Puszki Stacjonarnej”, do której klienci już od połowy grudnia 2021 będą mogli wrzucać datki. Dzięki takim inicjatywom i zaangażowaniu właścicieli firm konto WOŚP powiększy się z pewnością o ogromne sumy na leczenie dzieci. Podczas Finałów wielkim powodzeniem cieszą się licytacje przedmiotów przekazywanych przez Darczyńców, dlatego zachęcamy Państwa do przekazania swojego rękodzieła, voucherów na oferowane usługi lub przedmiotów, które mogłyby wzbogacić aukcje malborskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jestem przekonana, że 30. Finał WOŚP będzie kolejnym świętem radości, optymizmu i dobroczynności. Znowu będziemy mieli okazję poczuć się wspaniałą wspólnotą, jedną wielką rodziną działającą na rzecz najmłodszych i najbardziej potrzebujących, którzy bez naszej pomocy będą mieli dużo trudniejszy start w dorosłość. Dajmy im szansę widzieć nie tylko sercem, ale również własnym oczami!
- dodaje szefowa malborskiego sztabu.
http://m.82-200.pl/2021/11/orig/wolontariat-01-7628.jpg