Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Uczniowie ZSP 3 w gronie najlepszych w województwie

2021-11-08 14:54:13 (ost. akt: 2021-11-08 15:01:48)
stypendyści

stypendyści

Autor zdjęcia: archiwum ZSP nr 3 w Malborku

Wbrew panującej za oknami atmosferze nostalgii, zadumy i melancholii, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 ma kolejne powody do radości i dumy z powodu dwóch wspaniałych wiadomości, które napłynęły do nas z Gdańska.

Szkoła informuje, że siódemce jej uczniów zostały przyznane Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego. Komisja Stypendialna doceniła nie tylko wyniki w nauce z przedmiotów zawodowych kandydatów do stypendium, ale także ich osiągnięcia w turniejach, olimpiadach i konkursach zawodowych oraz dodatkową formę aktywności zawodowej w postaci zrealizowanej praktyki lub stażu zawodowego w ramach projektu pn. „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”. Wysokość stypendium to 250 zł miesięcznie.

Stypendyści to:
Karolina Juchta – klasa 4Lb – technik logistyk
Justyna Leszczewska – klasa 4Lb – technik logistyk
Weronika Marek – klasa 2AH – technik ekonomista
Patrycja Kot – klasa 4Ai – technik ekonomista
Milena Baumgart – klasa 4La – technik logistyk
Jakub Szymański – klasa 4La – technik logistyk
Nikola Wiktor – klasa 3GH – technik hotelarstwa

Równocześnie dotarła do placówki również informacja z Kuratorium Oświaty w Gdańsku o wyróżnieniu tytułem Stypendysty Prezesa Rady Ministrów dwóch uczennic, które w roku szkolnym 2020/2021 osiągnęły najlepsze wyniki w nauce i najwyższe roczne średnie ocen spośród wszystkich uczniów ZSP 3. Są to: Weronika Marek z klasy 2AH oraz Nikola Wiktor z klasy 3GH.

- Jak pokazuje przykład Stypendystów, warto myśleć o swoim rozwoju i nabywaniu doświadczenia od najwcześniejszych momentów edukacji w obranym kierunku. Wyróżnienie, a także przyznane stypendium finansowe otwierające szerokie możliwości do dalszego rozwoju są z pewnością powodem do dumy dla naszych uczniów, ich rodziców i opiekunów oraz całej społeczności szkolnej ZSP 3. Serdeczne gratulacje! – podsumowuje dyrekcja ZSP nr 3 w Malborku.