Sobota, 24 lutego 2024. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Światowy Dzień Adopcji

2021-11-08 19:29:39 (ost. akt: 2021-11-08 10:30:14)

Burmistrz Miasta Malborka ponownie włączył się w obchody Światowego Dnia Adopcji, który przypada w dniu 9 listopada 2021 r., tym samym zachęca wszystkich mieszkańców do celebrowania tego wydarzenia razem z pracownikami Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku.

Hank Fortener jest pomysłodawcą , który stworzył fundację AdoptTogether, a sam dorastał w rodzinie adopcyjnej. Przesłaniem tego dnia jest popularyzacja adopcji jako tworzenia rodziny dla potrzebujących jej dzieci.

Symbolem tego dnia jest „uśmiechnięta dłoń” to przede wszystkim święto rodzin adopcyjnych, ale też dzień, który ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat adopcji oraz pokazanie faktów i obalenie mitów jej dotyczących. Dłoń jest symbolem pomocy, uśmiech oznacza radość a razem mają symbolizować radość z nowej rodziny.

Możliwość wspólnego „świętowania” może też znacznie ułatwić rodzicom adopcyjnym realizowanie bardzo ważnego i jednocześnie niełatwego założenia jakim jest jawność adopcji, która ma fundamentalne znaczenie dla jej powodzenia.

Jeżeli chcielibyście Państwo przyłączyć się do inicjatywy Ośrodka, prosimy o rozpowszechnianie i umieszczanie symbolicznych zdjęć „uśmiechniętej dłoni” w dowolnie wybranej przez Państwa formie. Zachęcamy również do udostępnienia symbolu Święta za pośrednictwem mediów społecznościowych i zaangażowania swoich znajomych do symbolicznego zaakcentowania idei adopcji w dniu 9 listopada „uśmiechniętą dłonią”.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku.