Niedziela, 3 marca 2024. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Toruńska wycieczka klas VI-VIII SP 9 w ramach programu ,,Poznaj Polskę’’

2021-11-05 13:02:00 (ost. akt: 2021-11-05 13:03:23)

Dnia 2 listopada 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 z klas szóstych, siódmych i ósmych z wychowawcami, wzięli udział wycieczce do Torunia w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.

Celem wycieczki było poznanie osiągnięć polskiej nauki, przybliżenie i poznanie postaci Mikołaja Kopernika, umożliwienie praktycznego odkrywania wiedzy z zakresu astronomii, ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi, poznanie różnic między Ziemią a innymi planetami. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film „Wirująca Ziemia”. Poznali miejsce Ziemi w Układzie Słonecznym, zjawisko dnia i nocy, pór roku, różnice pomiędzy planetami, rolę Gwiazdy Polarnej i fazy Księżyca. Podczas zajęć edukacyjnych w Geodium i Bazie Mars #17, dzieci mogły samodzielnie i aktywnie poznawać różne zjawiska charakterystyczne dla naszej planety takie jak np. powstawanie cyklonu, tsunami, erupcji wulkanu - poprzez wprawianie w ruch przygotowanych modeli. Wprawiając w ruch korbę mogły zaobserwować jak działa elektrownia wiatrowa czy wodna. Dzięki tym atrakcjom łatwiej można było zaobserwować i zapamiętać procesy tworzenia się różnych zjawisk.

Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach w Muzeum Toruńskiego Piernika, biorąc aktywny udział w przygotowaniu własnego toruńskiego piernika. Dzięki prezentacji multimedialnej i opowieści pracownika poznały historię piernika na ziemi toruńskiej. Pomimo niezbyt sprzyjające pogodzie i bardzo wczesnej godzinie wyjazdu, uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów.

Informacja i zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 9