Wtorek, 31 stycznia 2023. Imieniny Joanny, Ksawerego, Luizy

O bezpieczeństwie i ekologii. Spotkanie burmistrza z dyrektorami publicznych szkół i przedszkoli z Malborka

2021-11-05 12:06:19 (ost. akt: 2021-11-05 12:35:30)

W dniu 5 listopada 2021 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta Malborka zostało zorganizowane spotkanie Zastępcy Burmistrza Miasta Malborka Pana Jana Tadeusza Wilka oraz dyrektorów publicznych szkół podstawowych i publicznych przedszkoli.

Pierwsza część spotkania odbyła się w obecności przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Malborku oraz Straży Miejskiej w Malborku, w zakresie bezpieczeństwa w placówkach oraz wypracowania form współpracy w zakresie zagrożeń.

Ta część spotkania miała na celu utrzymanie bezpieczeństwa na terenie placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Malbork, oraz podniesienie stanu wiedzy o odpowiedzialności prawnej za czyny zagrożone.

Miasto Malbork mając na uwadze stale zmieniający się klimat Naszej planety oraz nieodwracalne zmiany zachodzące w środowisku naturalnym, stara się aktywnie uczestniczyć w rozmaitych akcjach promujących proekologiczne zachowania. Zamierzone efekty Miasto Malbork stara się osiągnąć poprzez organizację m.in. konkursów związanych ze zrównoważonym transportem, czy też akcjom typu „Sprzątanie Świata”.

W drugiej części spotkania Burmistrz Jan Tadeusz Wilk wraz z naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Małgorzatą Krysik w ramach podziękowania za udział w tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata” wręczyli malborskim placówkom pakiety dotyczące edukacji ekologicznej zawierające gry i zabawy dla dzieci, które poprzez rozrywkę mają na celu wyedukować nasze młode społeczeństwo jak prawidłowo segregować odpady oraz zaszczepić w nim nawyki proekologiczne już od najmłodszych lat.