Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

ZSP 3 pomaga czworonożnym przyjaciołom

2021-11-04 14:36:51 (ost. akt: 2021-11-04 14:38:31)

Październik to w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 tradycyjnie miesiąc, gdy szczególnie pamięta się o czworonogach i konieczności pomocy tym, które są w potrzebie.

Zainicjowana 4 października – w Światowy Dzień Zwierząt zbiórka dla podopiecznych Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt REKS dobiegła właśnie końca, a społeczność szkoły po raz kolejny udowodniła, że ma wielkie serce i nie jest obojętna na losy zwierząt.
Dzięki hojności uczniów i nauczycieli udało się zebrać i przekazać Malborskiemu Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt REKS ponad 66 kg suchej karmy, 54 puszki karmy mokrej, kilkanaście saszetek z przysmakami i przekąskami oraz kilka kocyków, smyczy, misek i innych akcesoriów potrzebnych zwierzakom.

Jak zawsze, odzew na naszą szkolną zbiórkę był bardzo duży. Cieszymy się, że wszystkie pieski i kotki mogą dzięki nam choć przez chwilę wesoło pomerdać ogonkami i słodko zamruczeć. - podkreślają organizatorzy zbiórki

Inicjatorką i opiekunką akcji od samego początku jej trwania jest dla Pani Anna Bartczak – nauczycielka biologii i geografii, a koordynatorką Pani Maria Szymańska, która przyjmowała przez cały miesiąc karmę w portierni szkoły.