środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Rowery nagrodą Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów podstawówek

2021-11-03 15:46:52 (ost. akt: 2021-11-03 15:53:53)
uczestnicy konkursu z organizatorami

uczestnicy konkursu z organizatorami

3 listopada br. uczniowie klas IV-V malborskich szkół podstawowych wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym „Dbam o bezpieczeństwo na drodze”, zorganizowanym pod patronatem Burmistrza Miasta Malborka.

Podstawowym celem konkursu jest wzrost bezpieczeństwa oraz podniesienie wiedzy na temat przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym w szczególności objętych nowelizacją Prawa o ruchu drogowym obowiązującej od dnia 1 czerwca 2021 roku.

Konkurs odbył się w Urzędzie Miasta Malborka. Uczniowie mieli do rozwiązania test teoretyczny ze znajomości zasad ruchu drogowego składający się z 25 pytań. Najlepiej rozwiązała test drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie Pola Dzierwa i Szymon Jankowski, którzy zajęli pierwsze miejsce. Laureaci konkursu otrzymali z rąk Zastępcy Burmistrza Miasta Malborka Jana Tadeusza Wilka rowery oraz pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Czas oczekiwania na wyniki testów wypełniony był pytaniami dzieci do wiceburmistrza, głównym tematem były ścieżki rowerowe na terenie naszego miasta i powiatu. Burmistrz Jan Tadeusz Wilk odpowiadał na pytania, przedstawił też najbliższe plany dotyczące rozwoju szlaków rowerowych w mieście i okolicy. Na koniec pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu wyników a ich nauczycielom wspaniałego przygotowania dzieci. Życzył także wszystkim bezpiecznego korzystania z naszych dróg.