Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

I LO w Malborku błyszczy - sreberka w futsalu!

2017-03-10 09:31:49 (ost. akt: 2017-03-10 09:33:46)

- „I niech cały świat dowie się o I Liceum Ogólnokształcącym w Malborku!” chciałoby się krzyczeć, myśląc o naszej szkole. I udało nam się po raz kolejny rozsławić naszą szkołę, tym razem dzięki kobiecej drużynie piłki nożnej - tymi słowami rozpoczyna się relacja I LO z wojewódzkich mistrzostw w futsalu. Dalej czytamy:

Drużyna z składzie: Martyna Gardyjasz, Aleksandra Laskowska, Paulina Lewandowska, Justyna Okrucińska, Karolina Pawlikowska, Ewelina Pazio, Wiktoria Sokalska, zdobyła WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO. Aby tego dokonać, przebyły ciężką drogę – od zawodów miejskich w Malborku, poprzez półfinały w Kwidzynie, aż do finału wojewódzkiego w Gdyni, gdzie zmierzyły się z czterema innymi drużynami. Praca okupiona potem na treningach, integracja drużyny, przyniosły zamierzone rezultaty - w postaci SREBRA na zawodach, które odbyły się 1 marca br.

Dziewczyny przegrały tylko jeden mecz, z obecnymi mistrzyniami, ale i wtedy nie pozwoliły przeciwnikom na zachowanie czystego konta. Bramkę spod własnego pola karnego strzeliła Martyna Gardyjasz, a drużyna przeciwna mogła tylko patrzeć, jak piłka wpada do bramki. Zawodom towarzyszyło wiele emocji. Wszystkie zawodniczki były świetnie przygotowane do zawodów – od bramkarza zaczynając, a na napastnikach kończąc. Drużyna bardzo cieszyła się ze zdobytego przez nie miejsca, podobnie jak trener – pan Bogdan Kuchar. Krótki epizod ze szkolną piłką nożną dobiegł już końca, ale po raz kolejny udowodniliśmy, że nasza szkoła należy do najlepszych w województwie!


tekst: Justyna Okrucińska, I LO
zdjęcia: archiwum I LO w Malborku