Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Uczniowie klasy sportowej IV LO na zgrupowaniu w Krakowie

2021-10-26 15:02:16 (ost. akt: 2021-10-26 15:04:56)

W dniach 18-22 października br. uczniowie klasy sportowej IV LO w Malborku o profilu piłka nożna uczestniczyli w zgrupowaniu sportowo-edukacyjnym w Krakowie. Poniżej relacja z wyjazdu.

W czasie jego przebiegu spędziliśmy jeden dzień spędzili przy pięknej słonecznej pogodzie w Zakopanem gdzie ramach treningu dotarliśmy pieszo na Gubałałówkę oraz Wielką Krokiew i popularne Krupówki.

W kolejnym dniu rano rozegraliśmy mecz piłki nożnej z klasą sportową Szkoły Piłki Nożnej którego Dyrektorem Sportowym jest srebrny medalista mistrzostw świata Marek Kusto. Pomimo wielu sytuacji bramkowych -przegraliśmy 0-1 ,jednak wynik w tym spotkaniu nie był najważniejszy ,gdyż nawiązaliśmy kontakty które zaowocują dalszą współpracą. Po meczu dzięki pomocy pomocy byłego piłkarza Wisły Kraków i Pomezanii Malbork: Zenona Małka -zwiedziliśmy stadion Wisły Kraków przebywając w szatni oraz płycie boiska. Następnie udaliśmy się na Wawel oraz Starówkę.
W czwartek w dużej zadumie zwiedziliśmy Obóz Zagłady w Oświęcimiu gdzie przy wspaniałej pani przewodnik mieliśmy żywą tragiczną lekcję historii o martyrologii II-wojny światowej. Ostatni wieczór spędziliśmy w pięknym Krakowie-podziwiając jego urok i zabytki.
Oceniając przebieg tego zgrupowania chciałbym podkreślić -wzorowe zachowanie jego uczestników a także podziękować Dyrekcji naszej szkoły że wyraziła zgodę na ten wyjazd a gościnym gospodarzom za serdeczne przyjęcie.

Koordynator klas sportowych
PomZPN -Trener
Henryk Pawłowski