Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Miejskie muzeum zaprasza do dzielenia się pamiątkami

2021-10-26 13:26:25 (ost. akt: 2021-10-26 13:27:41)

Muzeum Miasta Malborka przypomina o akcji "Robimy Muzeum Razem", w której zachęca do dzielenia się wartościowymi pamiątkami dotyczącymi historii oraz tradycji naszego miasta.

http://m.82-200.pl/2021/10/orig/robimy-muzeum-razem-1-7583.jpg
Głośno o akcji "Robimy Muzeum Razem" było przy okazji inauguracyjnej wystawy muzeum pt. "Miasto ludzi. Ludzie miasta. Marienburg-Malbork". Ekspozycja prezentująca sylwetki znanych malborczyków, którzy mieli wpływ na rozwój miasta, w dużej mierze powstała dzięki mieszkańcom Malborka. To oni dostarczyli rodzinne pamiątki, które stanowiły dużą część materiału wystawy.

Teraz muzeum chce przypomnieć o akcji, gdyż wciąż wielu mieszkańców nie wie, że to, co kurzy się na strychu lub piwnicy, może być wartościowym przedmiotem prezentującym tożsamość, historię i tradycję naszego miasta.

- Jeżeli w Państwa zbiorach znajdują się wartościowe pamiątki dotyczące historii oraz tradycji naszego miasta i chcieliby Państwo je nam udostępnić, to zapraszamy do muzeum – apeluje Muzeum Miasta Malborka. - Przyjmiemy między innymi: fotografie, pamiątki po zakładach pracy, archiwa rodzinne, przedmioty kolekcjonerskie oraz pamiątkowe i wiele innych. Jeśli przedmioty są zbyt cenne dla Państwa, aby przekazać je muzeum, możemy wykonać ich kopię i dołączyć ją do naszych zbiorów.

Przedmioty można przynosić od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00 do siedziby Muzeum Miasta Malborka przy ul. Kościuszki 54. Z muzeum można się również skontaktować mejlowo, pisząc pod adres sekretariat@muzeum.malbork.pl lub dzwoniąc pod numer 884 994 454.