Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Remont ulicy Nowowiejskiego. Spotkanie w miejscu przyszłej inwestycji drogowej

2021-10-26 08:50:59 (ost. akt: 2021-10-26 10:15:35)

W poniedziałek 25 października 2021r. Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Malborka Tomasz Klonowski oraz Wioletta Klepacka Dyrektor DPS Malbork/Radna Rady Miasta spotkali się podsekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Karolem Rabendą. Spotkanie odbyło się na ulicy Nowowiejskiego, na którą w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Miasto Malbork otrzyma 5 000 000 zł (całkowity koszt inwestycji to 5 263 158 zł)

Do powiatu malborskiego trafią również środki przeznaczone na „Przebudowę, rozbudowę i zmianę przeznaczenia budynków użytkowych Domu Pomocy Społecznej”. Wniosek w tej sprawie do funduszu zgłosiło Starostwo Powiatowe. Dofinansowanie przyznane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to 2 550 000 zł.

Podczas spotkania Karol Rabenda pogratulował burmistrzowi, że udało się złożyć bardzo dobry wniosek oraz zadeklarował wsparcie przy kolejnych edycjach. Burmistrz poruszył temat potrzeb miasta i zapowiedział, że Miasto Malbork będzie składać wnioski do kolejnych edycji, dotyczące nie tylko inwestycji drogowych.

Szczegóły: 25 października ogłoszone zostały wyniki pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Informujemy, że wniosek złożony przez Miasto Malbork na modernizację drogi gminnej nr 20116G – ulica Nowowiejskiego został przyjęty do realizacji.

Zadanie polega na modernizacji drogi o dł. 487,24 m, od skrzyżowania z ul. Wybickiego do skrzyżowania z drogą woj. 515 -ul. Sikorskiego. Zakres inwestycji: modernizacja nawierzchni ulicy z infrastrukturą i elementami uspokojenia ruchu, ciągi pieszo-rowerowe, nasadzenia drzew i krzewów, trawniki. Powstanie nowe oświetlenie typu LED zapewniając oszczędności i znaczną poprawę bezpieczeństwa. Inwestycja przyczyni się do usprawnienia przepustowości ruchu samochodowego, co ułatwi dojazd do pracy, firm, szkół, przychodni oraz obiektów militarnych. Posiada zgłoszenie robót.

Wartość ogółem 5.263.158 zł
Dofinansowanie: 5 000 000 zł