Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Informatycy z ZSP nr 3 na targach Game Arena 2021

2021-10-25 13:16:12 (ost. akt: 2021-10-25 13:23:04)

45 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, klas kształcących się w zawodach technik informatyk i technik programista miniony weekend tj. 23-24 października spędzili w Poznaniu na Targach Game Arena 2021.

Poznań Game Arena to największe w Polsce i tej części Europy targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, organizowane zarówno dla branży jak i indywidualnych zwiedzających. Targi te, to niezwykle bogaty program rozrywkowy, premiery gier, turnieje e-sportowe, gwiazd Twitch i gamingowego YouTube, znakomici cosplay’erzy, setki punktów atrakcji i oczywiście – co najważniejsze – wielu zacnych wystawców z najlepszą ofertą przygotowaną specjalnie dla zwiedzających.W tym roku jednak targi w nieco mniejszym wydaniu ze względu na sytuację epidemiologiczną.
Wyjazd został częściowo zrealizowany poprzez udział szkoły w projekcie „Zostań Zawodowcem” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanym w ramach Osi Priorytetowej 3 Edukacja, Działania 3.3, Edukacja zawodowa Poddziałania 3.3.1 Jakość Edukacji Zawodowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wrażenia uczniów z pobytu na PGA:

Wiktoria S.
To były najlepsze dwa dni tego roku. Mimo tak dużego kontrastu względem targów dwa lata temu, nie było mowy o nudzie. Wszelkie pokazy, konkursy, gry oraz stoiska, przy których nie ukrywam - kręciłam się praktycznie cały czas zajmowały świetnie czas i przyciągały wzrok.
Ponadto udało mi się dowiedzieć więcej o developingu gier i grafice.
Udało mi się znaleźć kilka sympatycznych osób z których mam nadzieję wyrośnie znajomość na lata, a sam wyjazd pozostanie w mojej pamięci na długo.

Szymon K.
Tegoroczne targi pomimo ograniczonej znacznie ilości wszelkich stanowisk oraz otwartych hal uważam za udane. Świetnie się bawiłem na targach spotykając wiele ciekawych osób, których na co dzień nie mam okazji zobaczyć. Za każdym razem kiedy udaje się na te targi, a jest to drugi raz wracam z pozytywną energią.
Jakub A.
Osobiście podobały mi się bardzo te targi , mimo że były mniejsze niż podczas ostatniego wyjazdu. Największym plusem była panującą tam atmosfera. Bardzo sympatyczni uczestnicy ale również pracownicy. Wiele ludzi wyróżniało się również wielką kreatywnością np. za pomocą swoich kostiumów za postacie z gier oraz filmów. Ludzie ci byli bardzo chętnie również aby robić sobie zdjęcia z ludźmi. Była również możliwość spotkania osób rozpoznawalnych wśród młodzieży takich jak: youtuberzy, streamery, ale również osoby popularne wśród starszych osób np aktorzy.
Asia B.
To był mój pierwszy raz na PGA, ale na pewno nie ostatni! Jedno z najlepszych imprez w życiu. Super zabawa mega mili ludzie pełni pozytywnej energii. Jestem bardzo wdzięczna że mogłam brać w tym udział. Pozdrawiam
Michał G.
Targi były o wiele mniejsze niż zwykle, mniej wystawców przez co mniej atrakcji. Dzięki temu, że dużo chodziłem rozmawiałem z dużą ilością naprawdę super ludzi, którzy mają taką samą pasję jak ja: gaming. Mimo, że te targi były znacznie mniej atrakcyjne od lat poprzednich nie uważam tego wyjazdu za czas stracony, ponieważ nowe znajomości są warte więcej niż wszystkie stanowiska razem wzięte.