Sobota, 20 lipca 2024. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Burmistrzowie odwiedzili nowo powstałą firmę produkcyjną w Malborku

2021-10-22 15:22:59 (ost. akt: 2021-10-23 10:14:54)

21 października br. na zaproszenie Zarządu firmy A34 Sp. z o.o. Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski wraz z jego zastępcą Janem Tadeuszem Wilkiem złożyli wizytę w nowo powstałej firmie produkcyjnej.

To najszybciej zbudowana firma w ostatnim okresie czasu. Inwestor zakupił grunt we wrześniu ubiegłego roku, a przystąpienie do użytkowania obiektu nastąpiło w sierpniu br. Wielka determinacja inwestora w uzyskaniu wszelkich zgód i wybudowanie zakładu przy wsparciu władz miasta ostatecznie skończyła się sukcesem. Powstałe miejsca pracy, zagospodarowanie terenu oraz nowe podatki od nieruchomości to niewątpliwie wartość dodana sprzedaży gruntu miasta.

​Profilem działalności firmy jest produkcja metalowych elementów stolarki budowlanej na rynki zagraniczne. Wizyta była doskonałą okazją do zapoznania się z procesem produkcyjnym oraz poznania możliwości rozwojowych firmy.

​Malbork – to miasto, w którym działa ponad 4 tysiące podmiotów gospodarczych.
Część z nich działa w strefie ekonomicznej korzystając ze zwolnień z podatku dochodowego, ale również ze zwolnień z podatku od nieruchomości, które zapewnia miasto.

​Miasto Malbork ma najbardziej atrakcyjne warunki inwestowania w województwie pomorskim. Przy poniesieniu nakładów inwestycyjnych w wysokości 200 tys. zł mikroprzedsiębiorstwo może już się starać o zwolnienie z podatku dochodowego. Inwestując 50 tys. zł można ubiegać się o lokalne zwolnienie z podatku od nieruchomości.