Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Dzień Edukacji Narodowej w I LO

2021-10-20 13:07:31 (ost. akt: 2021-10-20 14:34:37)

W minionym tygodniu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji uczniowie i nauczyciele malborskich placówek świętowali na różne sposoby. Poniżej relacja z tego święta w I Liceum Ogólnokształcącym w Malborku.

,,Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce była sobie szkoła, w której długie lata świetlne trwał remont, przedłużany przez wrogie siły imperium. Mimo to, grupa zdeterminowanych rebeliantów, na przekór ciemnym stronom mocy, podjęła heroiczny wysiłek, aby szkolić nowe, młode pokolenie przyszłych rycerzy Jedi. Dzięki ich doświadczeniu i wytrwałości młodzi adepci, zmagając się z remontowym pyłem, pokonali taśmy malarskie, znieśli niewygody, zmiany rozkładu toalet i zajęcia w salach bez drzwi i klamek. Ze stoickim spokojem przyjmowali ciągłe zmiany planu zajęć, związane z działaniem wrogich sił.
Teraz, gdy nastał już względny spokój i opadł bitewny kurz pora przedstawić garstkę naiwnych idealistów, którzy przetrwali i nadal walczą z wszechobecnym lenistwem, tumiwisizmem, niechciejstwem, spychologią i innymi przypadłościami uczniowskimi, których nie wymienię, bo jestem dobrze wychowanym głosem.”


Tak oto - dowcipnie i oryginalnie rozpoczął się w auli I LO apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie klas drugich i trzecich, pod kierunkiem pań: Magdaleny Kubaszewskiej i Jowity Uniewicz, nietuzinkowo i zabawnie przedstawili swoich nauczycieli - ich zainteresowania i pasje, niekoniecznie związane ze szkołą. Całość dopełniły zdjęcia i specjalnie przygotowane piosenki. Przy znanych melodiach bawili się wszyscy.

W ten sposób pierwszoklasiści (i nie tylko) mogli poznać inne oblicza swoich pedagogów oraz przypomnieć sobie także o tych pracownikach szkoły, bez których ta nie dałaby rady funkcjonować - pracownikach administracji i obsługi.

W części oficjalnej Dyrektor Szkoły, Hanna Lalak, podziękowała wszystkim pracownikom za wytrwałość i zaangażowanie w trud edukacji i kształtowania charakterów młodych ludzi. Życzenia składały również przedstawicielki obecnej i ustępującej Rady Rodziców I LO. Pedagodzy i pozostali pracownicy mogli usłyszeć wiele pięknych i miłych słów. Przy okazji mogliśmy pożegnać odchodzących członków RR- dzięki pracy tych pań udało się zorganizować i sfinalizować wiele ciekawych pomysłów i potrzebnych inwestycji.

Przyszedł także czas na szczególne wyróżnienia. Pani Agnieszka Tkaczyk za wybitne osiągnięcia i pracę została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Nagrodzona w pięknych słowach skierowanych do uczniów przyznała, że bez ich historycznych pasji taki sukces nie byłby możliwy. Medale za długoletnią służbę otrzymali: pani Anna Jagielska- złoty, Jowita Uniewicz - srebrny oraz pan Jacek Jakusik - brązowy. Nagrody Starosty Powiatu Malborskiego otrzymali w tym roku: pani Agnieszka Tkaczyk i pani Hanna Lalak, a Nagrody Dyrektora Szkoły: Dorota Klofczyńska, Izabela Łukasiewicz, Damian Mikucki, Agnieszka Kuper, Rafael Saez- Cara, Agnieszka Jastrzębska, Magdalena Kubaszewska, Jowita Uniewicz, Anna Majcher, Joanna Lamkowska.

I Liceum Ogólnokształcące