Poniedziałek, 20 marca 2023. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną w I LO w Malborku

2021-10-20 12:50:10 (ost. akt: 2021-10-20 14:37:34)

Nauka w klasach o profilu biomedycznym i biotechnologicznym w I LO w Malborku łączy się z udziałem młodzieży w wykładach organizowanych przez Okręgową Izbę Lekarską i Gdański Uniwersytet Medyczny w ramach Młodzieżowych Spotkań z Medycyną.

Okres nauczania zdalnego wprowadził do szkoły nową jakość w postaci wirtualnych spotkań z ciekawymi ludźmi. Dnia 19 października 2021 roku uczniowie I LO zostali zaproszeni do wysłuchania następujących wykładów transmitowanych za pomocą programu ZOOM:
- „Co kryje układ limbiczny?” - wykład prowadził Paskal Czubacki, uczeń klasy trzeciej V LO w Gdańsku;
- „Szczepienia – szansa czy zagrożenie?” - wykład prowadził dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych GUMed, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych;
- „Prawda i mity o padaczce” – wykład poprowadziła prof. dr hab. n. med. Maria Mazurkiewicz- Bełdzińska, ordynator Kliniki Neurologii Rozwojowej GUMed, konsultantka wojewódzka w dziedzinie neurologii dziecięcej.

Wszystkich wykładów młodzież wysłuchała z dużym zainteresowaniem, zdobywając tym samym wiedzę przydatną do dalszej edukacji. Dziękujemy organizatorom Młodzieżowych Spotkań z Medycyną za umożliwienie uczestnictwa w konferencji.


I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku