środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Wielki sukces młodych szachistów naszego miasta

2021-10-20 07:33:38 (ost. akt: 2021-10-20 07:43:54)

Malborska młodzież wzięła udział w wojewódzkich finałach szachowych zdobywając tytuł mistrza województwa. Poniżej relacja z wydarzenia:

Szachowa reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku, przez wiele lat pozostawała mistrzem naszego powiatu, ale nigdy nie udało się im dotrzeć wyżej. W tym roku stało się inaczej. Podczas półfinałów, które odbyły się 12 października, zdołaliśmy w niełatwej walce, pokonać utytułowaną reprezentację Prabut i drzwi do finału zostały otwarte!

Wojewódzkie finały odbyły się 19 października, w sali Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu, w ramach: „XXII Licealiady”, „XXIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej” oraz „50 Wojewódzkich Igrzysk Dzieci”. Boje nie były łatwe, bo przecież w turnieju rywalizowały najlepsze reprezentacje szachowe i obfitowały w wiele zwrotów akcji! Pomimo to, drużyna naszej szkoły w składzie: Julia Gałązka, Patrycja Szklarczyk, Kosma Magiera i Kacper Przywarski, wywalczyła tytuł mistrza województwa! W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej, troje naszych zawodników zajęło trzy pierwsze miejsca w swojej grupie wiekowej! Ogromne brawa za tak wspaniałe osiągnięcia dla całej drużyny, bo każdy zawodnik świetnie wykonał swoją pracę! To również sukces całego, reprezentowanego przez nas miasta Malborka! Puchar, medale i dyplom otrzymaliśmy z rąk pana Burmistrza Prabut, dziękujemy!

Czekamy na kolejne sukcesy naszych szachistów podczas Mistrzostw Polski! Trzymajcie kciuki, bo to bardzo ważna walka!

Warto dodać, że w Licealiadzie, IV miejsce zajęła drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. Do podium zabrakło zaledwie pół punktu!

Wyniki turniejów dają nam nadzieję na ożywienie współpracy i rywalizacji młodych szachistów naszego miasta. Zachęcamy wszystkich do uczenia się i doskonalenia swych umiejętności w tej grze! To świetny trening umysłu, pełna emocji zabawa logiczna, doskonaląca pamięć rywalizacja i uczące wysokiej kultury obyczaje – szachy są po prostu KRÓLEWSKIE!

Nadesłał Mariusz Dudek, SP6