Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Bądź na bieżąco! Zamów powiadomienia o wywozie swoich śmieci.

2021-10-15 08:58:44 (ost. akt: 2021-10-15 09:58:21)

Miasto Malbork uruchomiło system SegreGO, który umożliwia mieszkańcom domów jednorodzinnych w wygodny sposób wyszukać swój harmonogram odbioru odpadów, a nawet zamówić przypomnienia o nadchodzących terminach wywozu śmieci czy płatnościach.

WYGODNIE NA DWA SPOSOBY
System jest bezpłatny, mieszkańcy mają do niego dostęp na stronie: www.urzad.malbork.pl i w aplikacji mobilnej „BLISKO” dostępnej na Android i iOS. Obie opcje udostępniają takie same informacje, podstawowa różnica jest w systemie powiadomień: na stronie internetowej możemy zamówić powiadomienia na skrzynkę e-mail, natomiast dzięki aplikacji będziemy otrzymywać przypomnienia na telefon i dodatkowo wszystkie informacje będą zawsze pod ręką.

Korzystanie z SegreGO w wersji mobilnej ma jeszcze jedną zaletę. Aplikacja BLISKO poza Gospodarką Odpadami w Malborku udostępnia subskrypcję wiadomości od innych lokalnych nadawców np. powiadomienia o wydarzeniach w mieście czy alerty w ramach „Regionalnego system Ostrzegania”

Instrukcja instalacji aplikacji

PRZYDATNE FUNKCJONALNOŚCI
SegreGO daje mieszkańcom wiele korzyści:
• Udostępni aktualny harmonogram z podziałem na wszystkie kategorie opadów. Dla osób tradycyjnych harmonogram można wydrukować.
• Pozwali zamówić powiadomienia wg wskazanego tematu np. przypomnienie o wywozie wybranej kategorii odpadów, przypomnienia o płatnościach i inne aktualności związane z gospodarką komunalną.
• Powiadomienia i harmonogram będą odnosić się do konkretnego adresu, który wskaże użytkownik.
• Mieszkańcy będą mogli ocenić prace firmy wywożącej, zgłosić nielegalne wysypisko lub inną nieprawidłowość związaną z czystością naszego otoczenia.

WARTO WIEDZIEĆ
W dbałości o nasze środowisko pojawiają się coraz to nowe przepisy, które wymagają właściwej segregacji. Od 1 stycznia 2020 r. za źle posortowane śmieci grozi wielokrotne podniesienie opłat. Dlatego warto mieć pod ręką system SegreGO - w razie wątpliwości ułatwi nam w prawidłową segregację. Pomoże nam w tym wyszukiwarka „gdzie wyrzucić” oraz kompendium wiedzy „warto wiedzieć”, w którym znajdziemy naprawdę wiele ciekawych informacji.
Zapraszamy wszystkich do pobierania i rejestracji w BLISKO!

http://m.82-200.pl/2021/10/orig/malbork-segrego-ulotka-a5-www-2-2-7550.jpg