Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w kolejnej akcji charytatywnej

2021-10-13 16:00:04 (ost. akt: 2021-10-13 16:01:16)

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zaproponował koleżankom i kolegom uczniom szkoły, aby ten Dzień uczcić własnoręcznie zrobioną laurką, życzeniami czy filmikiem, który został nakręcony przez uczniów, a kwiaty, będące podziękowaniem za trud pedagogów, zastąpić wpłatą na budowę Kliniki Psychiatrii dla dzieci i młodzieży.

W ZSP nr 3 już niejednokrotnie uczniowie, ich rodzice i nauczyciele wychodzili naprzeciw tym, którzy potrzebowali pomocy.

Liczne akcje charytatywne, wigilia dla potrzebujących, pokazały, że w ZSP nr 3 uczy się młodzież o wrażliwych sercach. Jednak ta akcja ma szczególne znaczenie, bo bezpośrednio dotyczy problemu, dotykającego dzieci i młodzież, co pokazują przeprowadzane badania i publikowane statystyki.

Pamiętajmy jednak, że za każdą liczbą podaną w statystyce kryje się konkretne dziecko z całym bagażem doświadczeń, które często je przerasta.

Dlatego całą społecznością szkolną - zebraliśmy się i uzbieraliśmy 4000 zł.
Wszystkie pieniądze uzyskane podczas festynu z okazji 60-lecia szkoły oraz akcji zamiast kwiatka - niosę pomoc, zostaną przekazane na rzecz Fundacji TVN, na budowę Kliniki Psychiatrii dla dzieci i młodzieży.